Zalety prasy do oleju

Kategorie Dom
Prasy do oleju

Właściwości płynące ze spożywania oleju tłoczonego na zimno są coraz bardziej znane. Dobroczynnych skutków przygotowywania tego surowca w domowym zaciszu jest bardzo dużo. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z prasy do oleju.

Prasa do oleju – zastosowanie

Dzięki prasie do tłoczenia oleju na zimno, możesz stworzyć domowy, nierafinowany olej. Jest to zdecydowanie lepsza alternatywa dla olejów, które są poddawane obróbce termicznej. Olej wytworzony na zimno zawiera dużo składników odżywczych, które ulatniają się podczas produkcji na ciepło. Taki olej zawiera więcej witamin, kwasów omega 3, 6 i 9, a także minerałów. Nie zawiera żadnych ulepszaczy. Sam możesz kontrolować proces produkcji i składniki, z którego wykonasz olej. W olejach sklepowych, często możemy znaleźć konserwanty, które sprawiają, że może on dłużej stać na półce sklepowej. Do wykonania domowego oleju, niezbędna jest prasa. Olej wytwarzany jest w temperaturze niższej niż 40 stopni Celsjusza. Zachowuje w ten sposób wszystkie składniki odżywcze. Warto zadbać, aby olej tłoczony był z wysokiej jakości składników.

Zdrowotne właściwości

Prasa do oleju, pozwala kontrolować jakość surowca, z którego wykonujemy olej np. orzechów czy nasion. Możesz również pozyskać surowiec ze znanego źródła. Dokładnie wiesz, skąd i jak wyglądają użyte składniki. Zyskujesz całkowitą kontrolę nad procesem samego tłoczenia oleju. Dzięki prasie do oleju możesz wyprodukować potrzebną ilość produktu. Taki olej będzie zawsze świeży, aromatyczny i nie ulegnie jełczeniu. Olej tłoczony na zimno jest zdecydowanie bardziej zdrowy dla organizmu, niż ten poddawany obróbce cieplnej. Warto więc spożywać oleje na zimno. Świetnie sprawdzą się do zimnych potraw, sałatek, sosów czy kanapek. Pamiętaj, że olej pod wpływem temperatury traci swoje właściwości, jeżeli chcesz użyć go do potraw na ciepło, użyj oleju dopiero po ich przyrządzeniu.

Szukając odpowiedniej prasy do oleju, skorzystaj z oferty sklepu Energia Zdrowia: https://energiazdrowia.pl/pl/c/Prasy-do-oleju/65.