Który wózek golfowy wybrać? Elektryczny czy manualny?

Kategorie Sport
golf

Wózek golfowy to bardzo przydatne akcesorium podczas gry. Pomieści wszystkie kije golfowe i inne niezbędne gadżety.

Rodzaje wózków golfowych

Wózki możemy podzielić na dwa typy: wózki małe ręczne lub elektryczne. Modele te różnią się przede wszystkim ceną. Dlatego przy wyborze wózka, najważniejszym kryterium będzie czas który spędzamy na grze w golfa. Dla amatorów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z grą w golfa, najbardziej opłacalny będzie zakup małego, manualnego wózka. W przypadku profesjonalistów, którzy dużo czasu poświęcają na grę, dobrym rozwiązaniem będzie wózek elektryczny. Wózek golfowy ma za zadanie zwiększyć komfort gry. Chodzenie po polu golfowym z ciężką torbą z kilkunastoma kijami może być nieporęczne i obciążające dla kręgosłupa. Dlatego warto wybrać te rozwiązania, które ułatwią poruszanie się po polu.

Wózek manualny vs elektryczny

Zdecydowanie najtańszą opcją są wózki manualne w wersji dwukołowej. Tego typu modele nie posiadają żadnego napędu. Ich zaletą jest lekkość, ale mała liczba kółek wpływa na stabilność wózka. Manewrowanie wózkiem jest łatwiejsze w przypadku większych i cięższych modeli. Warto zwrócić uwagę na wersję trójkołowe lub czterokołowe, które wyposażone są w koła skrętne. Na komfort prowadzenia wózka wpływa rozmiar opon. Im większe, tym wózek lepiej poradzi sobie przy pokonywaniu przeszkód.

Elektryczny wózek golfowy jest praktycznym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać że trzeba go ładować. Co pewien czas, konieczna będzie również wymiana baterii. Do zalet z pewnością należy wygoda oraz zdalne sterowanie. Elektryczne modele wyposażone są w dodatkowe funkcje tj. wyświetlacz, ładowarka USB, stoper, GPS. Nie musimy popychać wózka, ani zabezpieczać przed stoczeniem się na wzniesieniach. Wózek elektryczny trzeba jednak konserwować, co nie jest wymagane w przypadku manualnej wersji.

Wybór wózka golfowego jest kwestią indywidualną. W zależności od preferencji, stopnia zaawansowania możemy wybrać różne modele. Szeroki asortyment wózków golfowych, zarówno manualnych jak i elektrycznych znajdziesz w ofercie sklepu Golf Team: https://golfteam.pl/47-wozki. W ofercie dostępnych jest wiele produktów popularnych marek, cenionych przez profesjonalistów.