Montaż parapetów zewnętrznych w pigułce

Kategorie Poradnik

Parapety zewnętrzne ze względu na pełnione funkcje powinny odznaczać się ogromną trwałością, wytrzymałością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego w dalszej cześci artykułu zostanie omówiony montaż parapetów zewnętrznych.


Montaż parapetów zewnętrznych

Na wygląd elewacji ma istotny wpływ nie tylko wybór właściwego rodzaju parapetu zewnętrznego, ale także profesjonalny i kompleksowy montaż. Jeśli chcemy, aby parapety dobrze zabezpieczały fasadę przed zawilgoceniem oraz zaciekami należy stosować montaż parapetów zewnętrznych krok po kroku. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na spadek parapetu zewnętrznego, który powinien wynosić minimum 5%. Dzięki czemu można zabezpieczyć parapet przed zaleganiem wody opadowej. Kolejną ważną kwestią jest osadzenie parapetu na ścianie. Podczas montażu parapetu zewnętrznego trzeba także uważać, aby nie zasłonić otworów wylotowych w ościeżnicach, które służą do odprowadzania wilgoci.

Na jakiego producenta parapetów warto postawić?

Wybierając parapety do domu lub na zewnątrz warto wziąć pod uwagę doświadczenie producenta, materiały oraz wykonanie. Na szczególną uwagę zasługuje Producent Luxstal ponieważ oferuje najwyższej jakości parapety w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki temu można z nich korzystać przez wiele lat. Producent Luxstal uruchomił dodatkowo centrum serwisowe, dzięki czemu można przygotować materiał o określonych właściwościach i stopniu przetworzenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: https://luxstal.pl/