Przekładnie mechaniczne od STM Polska w pigułce

Kategorie Motoryzacja,Poradnik

Przekładnie mechaniczne to podstawowe elementy każdego pojazdu. Umożliwiają przejazd na różne odległości. Nie zawsze jednak zastanawiamy się, na czym opiera się taka praca i gdzie można je zamówić w razie usterki? Więcej szczegółów można znaleźć w dalszej części artykułu.

Rodzaje przekładni mechanicznej

Przekładnie mechaniczne w zależności od zastosowania możemy podzielić na: przekładnie ślimakowe, walcowe oraz stożkowe. Co należy o nich wiedzieć? Przekładnie ślimakowe jak sama nazwa wskazuje składają się z ślimacznicy i śliumaka. Ich ogromną zaletą jest samohamowność. Dzięki czemu napęd przekazywany jest w jednym kierunku. Warto zwrócić uwagę, że przekładnie ślimakowe stosuje się najczęściej do maszyn kompaktowych. Z kolei przekładnie stożkowe swoim wyglądem przypominają stożek, który ma dwa koła. W zależności od kształtu można wyróżnić przekładnie stożkowe śrubowe oraz proste. Przekładnie stożkowe stosuje się gdy konieczna jest nierownoległa zmiana kierunku przekazania mocy. Jedne z najbardziej popularnych przekładni to elementy walcowe, ponieważ posiadają skośne zęby. Warto zwrócić uwagę, że mogą być one zazębione zewnętrznie lub wewnętrznie. Warto zwrócić uwagę, że wykorzystuje się je zarówno w skrzyniach biegów oraz pojazdach mechanicznych, samolotów czy też statków. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem na stronie internetowej: https://przekladnie-mechaniczne.pl/

Dlaczego warto postawić na przekładnie mechaniczne od STM Polska?

Firma STM Polska od wielu lat produkuje wysokiej jakości przekładnie mechaniczne. Dzięki czemu można cieszyć się nimi przez wiele lat. Z kolei bogata oferta pozwoli wyposażyć każdy pojazd. Wśród nich można znaleźć między innymi przekładnie: planetarne, walcowe, ślimakowe, walcowo-stożkowe, motoreduktory i wiele więcej. Jeśli masz jakiś problem to wysoko wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą w doborze i zaproponują odpowiednie rozwiązania.