Gdzie warto zastosować spawanie konstrukcji stalowych?

Kategorie Poradnik

Spawanie to podstawowa metoda łączenia metali na stałe. Gwarantuje ona stabilną konstrukcję, dużą wytrzymałość oraz zabezpiecza przed nieuprawnionym demontażem. Co warto o niej wiedzieć i gdzie się je wykonuje? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Spawanie konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych przypomina prace spawalnicze. Zespawanie ze sobą dwóch niewielkich kawałków metalu jest dość proste. Natomiast spawanie konstrukcji stalowych takich jak platformy wiertnicze czy też elementy architektoniczne wymagaja ogromnej staranności, wiedzy i doświadczenia. Warto zwrócić uwagę, że technika ta łączy materiały na gorąco topliwymi materiałami najczęściej metali. Podczas spawania konstrukcji stalowych wykorzystuje się wiele narzędzi a także potrzebne jest doświdczenie. Dlatego też najlepiej jesli tego typu pracę zostana wykonane przez fachowców z doświadczonej firmy. Na szczególne zainteresowanie zasługuje firma Zekon, ponieważ od wielu lat przeprowadza spawanie konstrukcji stalowych. Firma ta zatrudnia również najlepszych fachowców, którzy zajma się produkcją konstrukcji stalowych od A do Z. Dlatego też można cieszyć się ich wieloletnią żywotnością. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem:
https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/

Spawanie konstrukcji stalowych – zastosowanie

Spawanie konstrukcji stalowych znajduje swoje zastosowanie w przemyśle produkcyjnym. Najczęściej są to schody, elementy architektoniczne czy też fragmenty konstrukcji budynków oraz hal przemysłowych. Przykładem takich konstrukcji są również mosty a w województwie śląskim przykładem konstrukcji stalowych jest dworzec PKP wykonany przez firmę Zekon.