Wszystko co powinieneś wiedzieć o parapetach zewnętrznych

Kategorie Dom,Poradnik
parapet zewnętrzny

Bardzo często budując czy remontując dom zapominamy o parapetach zewnętrznych. Chociaż to detale tworzą spójną całość.  Mimo, że parapety zewnętrzne wydają się niepozornym elementem w budownictwie, pełnią dużo ważniejszą rolę niż dekoracyjna. Jakie pełnią funkcję i na jaką firmę warto postawić? Na tego typu pytania odpowiadamy w kolejnej części artykułu. 

Parapety zewnętrzne – podstawowe funkcje

Producent parapetów zewnętrznych gwarantuje, że woda nie będzie się przedostawać pod obramowanie okna i elewację. Dlatego parapety zewnętrzne mają funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi. Niemniej jednak funkcja ta zależy też od rodzaju parapetu z którego został on wyprodukowany. Z pewnością każdy wie, że parapety zewnętrzne nadają budynkowi ostatecznego wyglądu. Jednak cechy funkcjonalne powinny być najważniejsze przy wyborze odpowiedniego parapetu. Niestety zły wybór parapetów zewnętrznych może prowadzić do zawilgocenia mieszkania a w dalszej kolejności do większych wydatków na remont. 

Parapety zewnętrzne – rodzaje surowców

Parapety zewnętrzne można wykonać zarówno z aluminium jak i drewna, kamienia, stali, pcv czy innych materiałów. Parapety aluminiowe są dość grube i zabezpieczają przed korozją. Z kolei parapety kamienne wykonuje się zazwyczaj z granitu lub marmuru. Surowce te cechują się wysoką odpornością na ścieranie i czynniki zewnętrzne Parapety drewniane są bardzo efektywne, ponieważ produkuje się je z drewna sosnowego czy też bukowego. Niemniej jednak są mniej odporne na deszcz czy zarysowania, dlatego zazwyczaj stosuje się je wewnątrz mieszkania. 

Parapety zewnętrzne – gdzie kupić?  

Obecnie zakup parapetów zewnętrznych może wydawać się dość prosty. Niemniej jednak producenci nie zawsze są uczciwi. Dlatego warto sprawdzić opinie i informacje na temat sprzedawanych parapetów. Najlepszą opcją jest zakup parapetów od samego producenta, ponieważ posiada on wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Godnym polecenia jest producent parapetów zewnętrznych Luxstal, ponieważ sprzedaje parapety zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne z najtrwalszych materiałów. Dlatego każdy klient może cieszyć się ich wieloletnią żywotnością. Jeśli  chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat, zajrzyj na stronę pod linkiem: http://luxstal.pl/