Odzież medyczna w Katowicach

Kategorie moda

Jesteś pracownikiem ochrony zdrowia i twój zawód wymaga od ciebie odpowiedniego typu ubioru? Ubrania do pracy nie są już tylko wygodne, ale i modne. Poznaj różne rodzaje strojów medycznych i dowiedz się, gdzie dokonasz stacjonarnych zakupów w Katowicach.

Strój medyczny

Uniformy medyczne przede wszystkim mają zapewnić odpowiednią ochronę i higienę w miejscu pracy. Z zawodami takie jak pielęgniarka, lekarz, położna, ratownik medyczny i dentysta od zawsze kojarzy nam się noszona przez te osoby charakterystyczna odzież medyczna. Katowice to miejsce gdzie znajdziesz sklep stacjonarny jednego z większych sklepów internetowych z ubraniami dla branży medycznej – Meditrendy. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://meditrendy.pl/pl_PL/i/Odziez-medyczna-Katowice/44

Lekarze, pielęgniarki i położne

Odzież medyczna stosowana w szpitalach musi spełniać bardzo wysokie wymogi, aby zapewniać właściwą ochronę i higienę. Na oddziałach dziecięcych można zobaczyć odzież medyczną w różnego rodzaju wzorki. Często zawody takie jak lekarz lub pielęgniarka pracują dość długo, więc ich strój powinien być jak najbardziej wygodny. Powinniśmy pamiętać, aby kupować produkty tylko u renomowanych producentów, wtedy mamy pewność, że jest to dobrej jakości odzież medyczna. Katowice są miejscem, w którym ją dostaniesz.

Ratownicy medyczni, weterynarze i dentyści

Strój ratownika medycznego wyróżnia przede wszystkim jego jaskrawoczerwony kolor oraz logo. Odzież medyczna tego typu musi być zgodna z przepisami ministra zdrowia. Jest to specyficzny rodzaj stroju medycznego. Uniform ratownika medycznego składa się z koszulki, uniwersalnych spodni całorocznych, kurtki lub polara. Zimną porą ratownik jest wyposażony także w czapkę i rękawiczki. Ubranie ratownika medycznego powinno być odporne na warunki atmosferyczne. Najczęściej ma ono właściwości termoochronne. Dla tej grupy zawodowej zostały również stworzone koszulki polo oraz koszule. W gabinetach dentystycznych i weterynaryjnych najczęściej spotykamy mundurki medyczne. Najlepszym wyborem będzie zestawienie klasycznej bluzy medycznej z spodniami medycznymi. Bluzy medyczne występują w różnego rodzaju wzorkach, nawet pasujących do wykonywanych zawodów medycznych. Przykładowo dla weterynarza świetnym wyborem będzie bluza medyczna w urocze zwierzątka, a dla dentysty bluza w zabawne ząbki.

_________________________________________________

Artykuł powstał przy współpracy z Meditrendy.pl