Układ kuchni ma znaczenie. Sprawdź najlepsze kombinacje

Kategorie Dom
kuchnia na wymiar

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, które należy uwzględnić, rozważając projekt i renowację kuchni, ponieważ jest tak wiele do rozważenia. Kuchnia to coś więcej niż tylko miejsce, w którym gotujesz i przechowujesz wszystkie artykuły spożywcze i urządzenia. Możesz zacząć projektować swoją wymarzoną kuchnię, biorąc pod uwagę cechy estetyczne, takie jak kolorystyka, materiały i szczegóły na zlewozmywakach i blatach, ale najpierw musisz pomyśleć o układzie.

Kuchnia w kształcie litery U

Jeśli masz ogromną kuchnię i potrzebujesz miejsca, miejsca do przechowywania i miejsca do jedzenia, kształt litery U jest idealny, ponieważ oferuje lady i miejsca do pracy na 3 ścianach, a nadal istnieje możliwość dodania wyspy pośrodku. Zasadniczo kuchnia w kształcie litery U może zaoferować to, co najlepsze z obu światów. Będziesz mieć całą przestrzeń, której potrzebujesz, aby wykorzystać pełny potencjał kuchni – być może oddzielając obszary gotowania i przygotowywania i zapewniając sobie dużo miejsca do przechowywania, ale przestrzeń pośrodku jest Twoja do zabawy. Jest to idealne rozwiązanie dla właściciela domu, który nie tylko lubi spędzać dużo czasu w kuchni przy przygotowywaniu posiłków i pieczenia, ale także postrzega go jako wspólny pokój rodzinny, w którym każdy może się spotkać. Układ kuchni możesz zaprojektować wspólnie ze Studio MEBE z Katowic. To fachowcy, którzy pomogą Ci w zrealizowaniu idealnego pomieszczenia kuchennego wraz z meblami na wymiar.

Kuchnia w kształcie litery L

Różnicę między układem kuchni w kształcie litery L a układem w kształcie litery U widać w kształcie litery – w kształcie litery L tracisz jedną ścianę blatów i magazynu. Jest to świetne rozwiązanie dla pojedynczych osób z małymi, oddzielnymi kuchniami, ponieważ pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jednocześnie maksymalizując przestrzeń narożną. To ślepe zaułki jest świetne dla tych, którzy chcą gotować w prywatności, ale jeśli nie chcesz, aby rodzina się pozbyła i podoba Ci się pomysł dzieciaków, które tu chodzą, żeby sprawdzić, co się dzieje na kolacji, następna opcja może być dla Ciebie.

Wyspa kuchenna

Kuchnie wyspowe są niezwykle popularne, ponieważ nie tylko zapewniają całą gamę nowych opcji projektowych dla nowych budynków i renowacji, ale mogą również ulepszyć wspomniane powyżej układy. Wyspa może dać wielką głębię i możliwości kuchni w kształcie litery L oraz nowy cel kuchni kuchennej, o ile obie przestrzenie są wystarczająco szerokie, aby je pomieścić. Kuchnie są zazwyczaj wąskie, ale w większym pokoju wyspa stanowi punkt postoju pośrodku dla rodzin, na których mogą usiąść. W innych kuchniach, takich jak duże kuchnie w kształcie litery U, wyspy mogą być świetnym punktem centralnym w środku dużej, dominującej kuchni.