Stoły pingpongowe indoor vs outdoor: Który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Kategorie Poradnik

Gra w ping ponga potrafi dostarczyć wiele rozrywki. Może stanowić świetną aktywność dla całej rodziny. Stąd bardzo często decyzja o zakupie stołów ping pongowych dla własnego użytku. Przy tego typu zakupie warto rozważyć dwie opcje i poznać zalety i wady stołów indoor i outdoor. 

Materiał i trwałość

Materiał i solidna konstrukcja to cechy, które szczególnie powinniśmy mieć na uwadze przy zakupie stołów pingpongowych. Tym bardziej, że zarówno modele typu indoor i outdoor mają nieco inna budowę i są wykonane z różnych materiałów. DL przykładu stoły pingpongowe indoor zazwyczaj są wykonane z drewna lub MDF przeważnie z płyty pilśniowej średniej gęstości. Przez co ich konstrukcja jest nieco delikatniejsza w porównaniu do stołów typu indoor, które wykonane są z wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium lub tworzywo sztuczne, odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć i promieniowanie UV.

Możliwość składania i przenoszenia

Inwestycja w stół do ping ponga nie należy do najtańszych, dlatego też musimy rozważyć wiele za i przeciw. Oprócz materiału i solidnego wykonania istotne jest to na ile konstrukcja stołu pozwala na mobilność. Sprawdźmy zatem czy wybrany przez nas model stołu ma funkcję składania. Stoły do pingponga indoor można łatwo złożyć. Mogą mieć składane nóżki lub być podzielone na dwie części. Natomiast stoły typu outdoor często mają trwałe konstrukcje i nie są tak łatwe do złożenia.

Odporność na warunki atmosferyczne

Niezależnie od tego na jaki model i typ stołu wybierzemy dobrze aby był on odpory na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Stoły pingpongowe indoor dedykowane do użytku wewnątrz pomieszczeń nie są odporne na wilgoć i promieniowanie UV. Stoły do pingponga outdoor posiadają inną konstrukcję, zostały zaprojektowane zupełnie inaczej niż stoły indoor. Posiadają nie tylko mocny solidny blat wykończony specjalną powłoką ale wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Nie wiesz jaki stół pingpongowy wybrać? Chcesz skorzystać z fachowego doradztwa i wybrać możliwie najlepszy stół do tenisa? Sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://sportgrupa.pl/kategoria-produktu/sprzet-sportowy/tenis-stolowy-zewnetrzny/