Jak pachną zamienniki perfum?

Kategorie Poradnik

Wybór konkretnych perfum może być sposobem wyrażania swojego stylu, gustu i osobowości. Istnieje szeroki wybór zapachów dostępnych na rynku, co daje możliwość znalezienia takiego, który najlepiej odzwierciedla indywidualne preferencje. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup zamienników perfum. Te produkty cieszą się dużą popularnością nie z uwagi na cenę i dostępność.

Czy zamienniki perfum są trwałe?

Zamienniki perfum są tańszą alternatywą dla oryginalnych perfum, nie oznacza to jednak, że produkty te są gorszej jakości. Wręcz przeciwnie dość często zdarza się, że zamienniki perfum odznaczają się lepszą trwałością. Dzieje się tak dlatego że w zamiennikach stężenie olejków eterycznych jest dość wysokie. W praktyce im wyższe stężenie, tym intensywniejsza i trwalsza jest kompozycja zapachowa.

Zamienniki – dobra alternatywa dla oryginalnych perfum

Bardzo popularne jest określenie, że zamienniki inspirowane są oryginalnymi perfumami. Nie sposób się z tym nie zgodzić, zamienniki poniekąd powstają z inspiracji znanymi kompozycjami zapachowymi. To sprawia że ich zapach jest bardzo zbliżony ale nie jest jego kopią. Zarówno producenci zamienników jak i oryginalnych perfum produkują swoje produkty w oparciu o swoje receptury. Można zatem spodziewać się wyłącznie podobieństw kompozycji zapachowych, nie idealnego odwzorowania zapachu. Co więcej niektóre zamienniki mogą być bardziej udane w imitowaniu zapachu oryginałów, podczas gdy inne mogą być mniej precyzyjne. Prawdą jest natomiast to, że zamienniki oryginalnych perfum można kupić w dobrej cenie, mały flakonik perfum można nabyć już od 30 zł. Jest to więc dobra opcja szczególnie dla tych osób, które jeszcze są na etapie poszukiwania swojego ulubionego zapachu a nie chcą przy tym wydawać zbyt wiele pieniędzy. Trwałe zamienniki perfum znajdziesz w jednym z najczęściej polecanych sklepów z perfumami: Euforia Zapachu (w ofercie lane perfumy damskie i męskie).