Pigułki urody – co zawierają nutrikosmetyki?

Kategorie Zdrowie

Stosowanie nutrikosmetyków pozwala nam zachować zdrowy i piękny wygląd skóry, włosów czy paznokci. To idealne uzupełnienie codziennej diety w najważniejsze składniki i witaminy. Co jednak zawierają te suplementy diety? Na co działa witamina A, B lub C? Jakie zbawienne właściwości mają cynk, selen czy kwas hialuronowy? Poniżej przedstawiamy opis najważniejszych składników, które znajdziesz w nutrikosmetykach.

Nutrikosmetyki – witaminy i nie tylko

Nutrikosmetyki są niezastąpione w codziennej pielęgnacji. Pomagają nam redukować niedoskonałości, działają odżywczo i nawilżająco, niwelują oznaki zmęczenia. W utrzymaniu zdrowych włosów niezbędna będzie zawarta w nutrikosmetykach witamina A. Redukuje też proces rogowacenia naskórka. Witamina E zmniejsza suchość skóry, wpływa na poprawę kondycji naczyń włosowatych, neutralizuje wolne rodniki. Witaminy z grupy B pomagają w leczeniu trądziku, łojotokowego zapalenia skóry, wypadaniu włosów, a dodatkowo łagodzi stany zapalne.
Krzem pozwala na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, zachowanie jej jędrności, a ponadto zapewnia włosom i paznokciom elastyczność. Cynk wpływa na syntezę włókiem kolagenowych, co zapewnia skórze lepszą elastyczność.

Składniki urody

W nutrikosmetykach znaleźć możemy również szereg innych składników. Warto zwrócić uwagę na biotynę, która pomaga w zachowaniu zdrowia włosów i skóry. Beta-karoten opóźnia pojawianie się oznak starzenia się skóry, dba o jej zdrowie i elastyczność. Na utrzymanie elastyczności skóry zbawienny wpływ ma kwas hialuronowy.

Decydując się na nutrikosmetyki, należy pamiętać o tym, że są to suplementy diety, których zadaniem jest wspieranie naszej codziennej diety. Najlepsze efekty otrzymamy wtedy, gdy suplementacja będzie uzupełniona dietą bogatą w odpowiednie składniki odżywcze, zdrowym trybem życia, odpowiednią dawką snu i aktywnością fizyczną. Takie połączenie sprawi, że na długi czas będziemy mogli cieszyć się zdrowym wyglądem naszej skóry, włosów i paznokci.

Szukając produktów, które mają pomóc nam zachować zdrowy wygląd, warto sięgnąć po preparaty wysokiej jakości, z odpowiednio dobranymi składnikami, przebadane dermatologicznie. Preparaty uznanych marek możesz znaleźć w sklepie Woda i Soda: https://www.wodaisoda.pl/uroda-cat-3