Maszyny dźwigowe – rodzaje i zastosowanie

Kategorie Architektura,Dom,Hobby,Poradnik

Wszelkie prace wykonywane na wysokości należą do najbardziej niebezpiecznych. To w trakcie takich oprac dochodzi  do wielu wypadków. Dlatego też pracownicy wykonujący prace wysokościowe powinni stosować się do dość restrykcyjnych zasad BHP oraz wykorzystywać do tego rodzaju prac wszelkiego rodzaju maszyny dźwigowe. Dzięki nim nie tylko są w stanie bezpieczniej wykonywać swoje prace ale  i szybciej. Są to maszyny niezwykle pomocne.

Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe to maszyny dźwigowe, które cieszą zdecydowanie największą popularnością. Wszystko dzięki temu, że są to maszyny niezwykle uniwersalne, które można użytkować niemal wszędzie, na zewnątrz budynku jak i wewnątrz. zakres ich prac również jest bardzo szeroki – idealnie sprawdzają się w pracach budowlanych montażowych oraz porządkowych. Podnośniki koszowe to grupa maszyn, która najczęściej jest również wynajmowana. Zatem chcąc pracować we współpracy z podnośnikiem możemy zamiast zakupu zdecydować się na wynajem podnośnika koszowego – Lifto to firma której warto się przyjrzeć jeśli chcemy zdecydować się na opcję wynajmu sprzętu zwyżkowego.

Dźwigi samojezdne

Dźwigi samojezdne to maszyny niezbędne przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju pracach przeładunkowych oraz  montażowych. wiele firm oferujących wynajem posiada w swoim asortymencie dźwigi samojezdne mniejsze takie z udźwigiem do 40 T oraz większe z udźwigiem nawet 100 T. Dźwigi samojezdne różnią się między sobą nie tylko siłą udźwigi ale również długością wysięgu. Dzięki czemu możliwe jest zastosowanie dźwigów samojezdnych do bardziej lub mniej wymagających prac wysokościowych.

Suwnice

Mówiąc o maszynach dźwigowych nie sposób pominąć suwnice. Co prawda nie są to maszyny na których bezpośrednio wynoszony jest na wysokości pracownik ale są to systemy transportu tak zwanego ponad podłogowego. Znajdują największe zastosowanie w różnego rodzaju halach i zakładach produkcyjnych gdzie konieczność wykonywania wielu prac transportowych oraz przeładunkowych. Suwnica jest wyposażona w mechanizm mechanizm podnoszenia i opuszczania, dzięki czemu może wykonywać prace przeładunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *