Wyróżnianie się za pomocą winderów

Kategorie Reklama
winder reklamowy

Prowadząc firmę niemal obowiązkiem jest używanie różnych form reklamy, czy form wyeksponowania swojej firmy w określonej przestrzeni. Jedną z doskonałych form reklamy zewnętrznej są między innymi windery reklamowe, które zazwyczaj montowane są na terenie firmy, przy lokalu czy podczas targów, eventów plenerowych itp. Jak dobrać winder reklamowy i co można na nim zyskać?

flaga reklamowa

Winder reklamowy – podstawowe funkcje

Winder reklamowy zwany jest inaczej flagą reklamową. Flagi są niczym innym jak kawałkiem materiału z nadrukowaną reklamą, założonym na maszcie. Winder zwykle ma orientację pionową i może przybierać różne kształty. Najpopularniejsze są flagi reklamowe z owalnych kształtach lub prostokątne. Na rynku można znaleźć różne konstrukcje i kształty winderów reklamowych. Również w różny sposób są montowane do podłoża, jedno to jest kwestia na zupełnie inny artykuł. Flagi reklamowe zwykle wykorzystywane są po to aby zamieścić na nich podstawowe informacje na temat firmy:

  • hasło reklamowe dotyczące firmy lub marki,
  • numer telefonu,
  • adres strony www,
  • nazwa firmy /marki z logo,
  • barwy firmowe / barwy marki,
  • informacje o produkcie i usłudze.

Dlaczego potrzebny jest winder reklamowy?

Wyobraźmy sobie lokal z placem, który wykorzystywany jest na przechowywanie i prezentowanie klientom towaru. Niech będzie to szkółka roślin, krzewów i drzewek ogrodowych. Lokal z placem znajduje się przy dość ruchliwej drodze. Mnóstwo osób przechodząc lub przejeżdżając obok szkółki roślin nie zorientuje się, że w tym miejscu prowadzona jest tego typu działalność. I tutaj wkracza rola windera reklamowego, czyli naszej reklamowej flagi, która ma za zadanie poinformować znajdujące się w okolicy osoby, że w tym miejscu znajduje się szkółka z sadzonkami, krzewami i drzewkami. Winder ma za zadanie optycznie wyróżnić to miejsce w przestrzeni i zwracać większa uwagę przechodniów. Poza tym, osoby, które udają się w to miejsce będą mogły z większą łatwością trafić tam będąc na miejscu, ponieważ winder reklamowy z logo i nazwą firmy dobitnie wskaże zarówno osobom zmotoryzowanym jak i pieszym, że w tym miejscu jest to czego szuka. Takie wyróżnienie firmy z pewnością podniesie skuteczność dotarcia tam zarówno przypadkowych jak i zainteresowanych klientów.

Winder na targi i imprezy

Winder to świetne narzędzie do tego, aby lepiej uwidocznić swoje stoisko reklamowe na targach, konferencjach czy eventach plenerowych. W tego typu miejscach często pojawiają się tłumy, znajduje się tam także wiele różnych wystawców. Dzięki flagom reklamowym można lepiej poradzić sobie z problemem dotarcia do stoiska zainteresowanych osób. Winder to tanie i dobre narzędzie marketingowe, warto przewidzieć w swoim budżecie na reklamę inwestycję związaną właśnie z taką formą prezentacji firmy.