Lampy do naczep – czym sugerować się przy wyborze oświetlenia do naczep

Kategorie Motoryzacja

Przyczepy samochodowe, lawety, naczepy by mogły być dopuszczone do ruchu drogowego muszą spełnić pewne normy. Te dotyczące w dużej mierze podstawowych warunków technicznych tj.  przyczepa musi mieć   sprawne hamulce, oświetlenie ważny przegląd techniczny.

Jedną z ważniejszych i niestety pomijanych kwestii jest oświetlenie przyczep. Każdy tego typu pojazd powinien mieć podstawowe elementy oświetlenia takie jak światła mijania, stopu, kierunkowskazy, światła awaryjne.

Jakie oświetlenie do naczepy sprawdza się najlepiej?

Lamp, kloszy, odblasków i innych rodzajów oświetlenia jest w sklepach całe mnóstwo, z tego też względu czasem trudno jest wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. W ostatnim czasie bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju lampy led, obrysówki led. Jak się okazuje w praktyce spełniają one swoją rolę w 100%. Jak podkreśla większość kierowców lampy ledowe są po prostu lepiej widoczne na drodze. Wybór kloszy, obrysówek led nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza jeśli nie mamy na ten temat wystarczającej wiedzy. Dlatego też najlepiej zapoznać się z ofertą sklepu (idealnym przykładem jest oferta dostępna w sklepie: https://www.na-haku.eu/category/oswietlenie) w którym dostępne są lampy i inne rodzaje oświetlenia do naczep i przeczytać dostępną specyfikację. Jeśli to nie będzie wystarczające warto skorzystać z fachowego doradztwa i zapytać w sklepie o to jaki model lampy wybrać do przyczepy/ naczepy.

Lampy do naczepy/przyczepy tylko z homologacją

Nie ma znaczenia czy wybierzemy lampy standardowe na żarówkę, czy też lampy ledowe – zawsze powinny posiadać homologację. Dlatego też poleca się zakup oświetlenia do przyczep tylko w renomowanych i znanych sklepach. Lampy led do przyczep samochodowych, obrysówki i inne rodzaje oświetlenia muszą spełniać europejskie normy. Montaż nielegalnego, bez homologacji oświetlenia wiąże się z nałożeniem mandatu. Tak więc nie warto bagatelizować tej kwesto i kupować oświetlenia w niesprawdzonych miejscach.