Jak płynnie operować kamerą? Gimbal do aparatu to must have

Kategorie Hobby
gimbal

Mówiąc wprost, gimbale to niesamowite urządzenia. Przy bardzo małym doświadczeniu i stosunkowo niskich kosztach można osiągnąć płynny ruch kamery, który wcześniej wymagałby profesjonalnego szkolenia wyposażeniem wartym dziesiątki tysięcy złotych. Gimbal do aparatu jednak stanowczo wystarczy.

Prawie każdy operator pragnie stworzyć głębię i dynamikę obrazu, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Poruszanie kamerą jest często konieczne, jednak nie jest to proste zadanie. Przez lata aparat był poruszany za pomocą dużych, ciężkich urządzeń, takich jak wózki. Aktualnie nie są one niezbędne w celu nagrywania czy tworzenia ujęć.

Równoważenie kamery za pomocą gimbala

Na początku zlokalizuj przycisk blokowania na osi pochylenia. Powinien znajdować się tuż pod kamerą i przesuń go do pozycji odblokowanej, przytrzymując ciężar kamery, aby nie spadł. Powoli zwalniając ciężar, poczujesz, że kamera zaczyna się przechylać do przodu lub do tyłu. Jeśli spada do przodu, poluzuj dostęp odchylania, przesuń kamerę do tyłu i ponownie zablokuj. Ustaw kamerę w przeciwnym kierunku aż kamera znajdzie punkt równowagi, w którym pozostanie wypoziomowana.

gimbal do aparatu

Płynne operowanie kamerą?

Aby uzyskać najlepszą użyteczność gimbala, musisz być świadomy, jak działa. Urządzenie nie eliminuje ruchu w górę i w dół. Aby uzyskać płynny materiał, musisz zgiąć nogi i obniżyć środek ciężkości. Staraj się nie chodzić w pozycji wyprostowanej. Doświadczeni operatorzy z pewnością wiedzą o co chodzi i nie mają z tym większych problemów.

Ucząc się pracy z gimbalem, ważne jest, aby znaleźć swoje idealne miejsce. Nagrywanie w zwolnionym tempie z dużą liczbą klatek na sekundę sprawia, że ​​materiał jest jeszcze płynniejszy, podobnie jak w przypadku wewnętrznej stabilizacji obiektywu. Gimbal do aparatu to urządzenie, które musisz mieć.

Gimbal do aparatu w Notopstryk

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego sprzętu fotograficznego to gimbal do aparatu z pewnością będzie przydatnym urządzeniem. Płynne tworzenie ujęć, bez drgań i większych problemów będziesz w stanie zrealizować to co sobie zaplanowałeś. Gimbal do aparatu dostępny już w sprzedaży sklepu internetowego Notopstryk na stronie https://notopstryk.pl/pl/c/Stabilizatory-obrazu/456.