Laboratorium EMC – wszystko co należy o nim wiedzieć

Kategorie Poradnik
Laboratorium emc

Laboratorium EMC to miejsce w którym wykonuje się badania z zakresu elektroniki profesjonalnej. To oznacza, że każdy nowo powstały wyrób przed wejściem na rynek musi zostać poddany próbie. Niezależnie czy ma to związek z branżą konsumencką, wojskową czy też sprzętów AGD. Mowa tutaj o badaniu kompatybilności elektromagnetycznej. Co należy o tym wiedzieć? Szczegóły zdradzamy w dalszej części artykułu.

Badania kompatybilności elektromagnetycznej w laboratorium W2

Liczba nowo powstałych urządzeń z roku na rok stale rośnie. Wszystkie nowo powstałe wyroby oddziałują na siebie, emitując i odbierając fale elektromagnetyczne. Co oznacza, że urządzenia te mogą wpływać na pracę innych urządzeń lub same być zakłócane przez emisję fal. Badania kompatybilności elektromagnetycznej pozwalają określić, czy nowo zaprojektowane urządzenia mają zdolność do właściwej pracy w określonym środowisku elektromagnetycznym oraz czy nie emitują zaburzeń elektromagnetycznych, które mogą zakłócać pracę innych urządzeń. Przykładem są stare urządzenia typu telewizory czy tez lodówki, które pod wpływem innych urządzeń mogą przestać pracować. Kompatybilność elektromagnetyczna jest problemem ściśle złożonym i wielowątkowym, dlatego badania powinny być wykonane przez profesjonalistów.

Kompatybilność elektromagnetyczne od strony prawnej

Badania kompatybilności elektromagnetycznej wykonywane w laboratorium W2 pozwalają dokonywać weryfikacji zgodności produktów elektronicznych z obowiązującymi wymaganiami dyrektywy EMC. Dzięki temu można zagwarantować zarówno prawidłowe funkcjonowanie w danym środowisku elektromagnetycznym oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wspomniane dyrektywy definiują obowiązki producenta urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych. Dlatego też tak ważna jest zgodność z dyrektywą unijną. Każdy zatwierdzony produkt otrzymuje oznakowanie CE. Co oznacza, że nowo powstały wyrób spełnia normy jakości i bezpieczeństwa zawarte w dotychczasowych regulacjach prawnych UE.

Laboratorium EMC w firmie W2

Firma W2 od wielu lat działa w zakresie elektroniki profesjonalnej. Może pochwalić się wieloma przeprowadzonymi badaniami EMC. Wysoko wykwalifikowani specjaliści potrafią nie tylko zdiagnozować problem, ale także wdrożyć działania naprawcze w razie potrzeby. Warto zwrócić uwagę, że harmonogram badań oraz zakres ustalany jest indywidualnie na podstawie potrzeb klienta. Po wykonaniu usługi przekazywany jest raport klientowi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem: http://www.w2.bydgoszcz.pl/laboratorium-emc/