Bociankowe, czyli polskie baby shower

Kategorie Poradnik,Życie

Baby shower to impreza, która zwykle kojarzy nam się z amerykańskimi filmami. Warto jednak wiedzieć, że tradycja baby shower sięga XIX wieku i stanowi naprawdę ważne wydarzeniu dla młodej mamy. Nic zatem dziwnego, że kultywowanie tego wydarzenia przedarło się również do naszego kraju. W końcu u nas panowie świętują tak zwane pępkowe, to dlaczego kobiety miałyby nie organizować bociankowego? Chodzi oczywiście o baby shower, które coraz częściej w Polsce spotykane jest pod nazwą bociankowe. Na czym polega taka impreza i jak odpowiednio ją udekorować?

Przede wszystkim impreza ta odbywa się zanim jeszcze maluch pojawi się na świat. Oczywiście to od przyszłej mamy zależy, w którym miesiącu zostanie ona zorganizowana, natomiast zwykle jest to w okolicy 7-8 miesiąca, kiedy brzuszek jest już konkretny, a także gdy znana jest płeć dziecka. Bociankowe przyjęcie ma na celu uczczenie zbliżających się narodzin dziecka, pomaga również skompletować wyprawkę dla dziecka. Na baby shower zaproszone panie przynoszą najpotrzebniejsze rzeczy dla malucha (oczywiście pieluchy to prawdziwy must have).

Dekoracje w odcieniach różu lub błękitu

Przyjęło się, że kolorystyka przyjęcia bociankowego jest uzależniona od płci dziecka. Jak tradycja nakazuje, dla chłopca zarezerwowany jest kolor niebieski, dla dziewczynki różowy. Oczywiście nie ma obowiązku sztywno trzymać się tych wytycznych, natomiast nie ukrywajmy – przyjęcie w tych kolorach ma swój urok. Warto stosować różne odcienie obu kolorów oraz wprowadzenie odrobiny bieli dla rozjaśnienia dekoracji. A na jakie gadżety i dodatki warto się zdecydować?

Balony na hel to absolutny must have!

Nie możemy wyobrazić sobie przyjęcia baby shower bez balonów! Różowe lub niebieskie balony, mogą być wzbogacone napisami typu “Będzie chłopak” albo “To dziewczynka!”, ale równie pięknie będą wyglądać balony na hel o kształcie wózka dziecięcego, smoczka, chłopca lub dziewczynki. Takimi balonami wypełnionymi helem można przyozdobić sufit pomieszczenia, przywiązać je do krzeseł przy stole, albo utworzyć z nich ozdobną ściankę np. w miejscu, gdzie będzie siedzieć przyszła mama. Zachwycające balony na hel można zakupić na stronie https://towarnafestyny.pl/.

Musi być słodko i kolorowo!

Bez względu na to jakie dania postanowimy serwować, warto wprowadzić słodkości w kolorze różowym/niebieskim.Świetnie w tym kolorze będzie wyglądał uroczysty tort, który nabierze pięknego kolory przy pomocy barwników spożywczych. Sama dekoracja stołu, czyli serwetki, zastawa, kubeczki, obrus, powinny współgrać kolorystycznie z kolorem przewodnim imprezy.

Balony litery, czyli pomysł na wyjątkowy przekaz!

Jak zatem widać, organizacja takiego wydarzenia jak baby shower to nic trudnego – ma być słodko i kolorowo!. Im więcej uroczych elementów nawiązujących do narodzin dziecka oraz jego płci, tym lepiej. Jeśli rodzice wybrali już imię dziecka, to niezwykle wzruszającym akcentem będzie przygotowanie napisu z balonów w kształcie liter lub napisów na girlandzie typu “Czekamy na Ciebie Jasiu”. Gwarantujemy, reakcja przyszłej mamy będzie bezcenna.