Wnętrze czy zewnętrze: od czego zacząć czyszczenie samochodu

Kategorie Motoryzacja

Regularne czyszczenie samochodu jest niezwykle ważne. Chociaż myjnie samochodowe ułatwiają życie, wielu właścicieli samochodów woli robić to samodzielnie. Jeśli kochasz swój samochód na tyle, że sam go czyścisz, musisz nauczyć się, jak to zrobić. Ważną rzeczą, którą należy wiedzieć w tym zakresie, jest od czego rozpocząć proces czyszczenia. Niektórzy twierdzą, że najlepiej zacząć od wnętrza, podczas gdy inni uważają, że lepiej najpierw wyczyścić powierzchnię zewnętrzną. Dowiedzmy się, kto ma rację.

Od czego rozpocząć mycie samochodu?

Pytanie o najpierw czyszczenie wnętrza lub z zewnątrz samochodu jest bardzo mylące dla wielu właścicieli samochodów. Oto nasze podejście do tematu.

Najlepiej najpierw umyć samochód z zewnątrz, a dopiero potem przystąpić do czyszczenia wnętrza. Z drugiej strony, jeśli wnętrze samochodu jest bardzo brudne, najpierw zacznij je czyścić. Dokładna kolejność czyszczenia zależy od różnych czynników.

W jakiej kondycji jest Twój samochód?

Stan Twojego samochodu ma kluczowe znaczenie dla określenia, czy należy najpierw wyczyścić wnętrze samochodu, czy jego zewnętrzną część. Zależy to od stopnia zabrudzenia. Zacznij od najbardziej brudnej części pojazdu. Zwykle wpływ na wygląd zewnętrzny jest znacznie większy niż na wnętrze. Jeśli tak jest, zacznij od czyszczenia zewnętrznego, ale jeśli wnętrze jest jakoś bardziej brudne, zacznij od tego.

Kiedy wnętrze samochodu jest bardzo brudne, wymaga dokładnego oczyszczenia i demontażu fotela. Najlepiej zacząć od czyszczenia wnętrza. Czyszczenie najpierw brudnego wnętrza również ma sens, ponieważ:

  • Foteliki samochodowe i dywaniki będą miały wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie.
  • Najpierw skończysz z najtrudniejszą częścią do czyszczenia.
  • Brudne wnętrze samochodu może wymagać więcej czasu na czyszczenie niż na zewnątrz.

Kolejność czyszczenia auta również zależy od preferencji właściciela auta. Dla większości osób mycie samochodu z zewnątrz jest najskuteczniejszym sposobem rozpoczęcia pracy. Ale jeśli jesteś kimś, kto chce najpierw posprzątać wnętrze – to wyłącznie Twój wybór.

Myjnia samochodowa – Kraków i okolice

Jeżeli nie masz czas na własnoręczne czyszczenia auta to warto jest skorzystać z oferty Renegades Garage Kraków. To myjnia samochodowa z Krakowa, która z pewnością wyręczy Cię w tym zadaniu. Dowiedz się więcej na https://myjniakrakow.com.