Szafy biurowe na dokumenty i segregatory

Kategorie Architektura
laptop w przestrzeni biurowej

Przestrzeń do przechowywanie w biurze zazwyczaj okazuje się niewystarczająca. Oprócz szaf na odzież, dokumenty i świąteczne dekoracje zazwyczaj znajduje się tam masa innych przedmiotów. Szafy biurowe na segregatory i dokumenty powinny rozwiązać kwestię nieporządku w wszelkich archiwaliach.

Szafy na segregatory – jakie powinny one właściwie być?

Szafy na segregatory powinny cechować się przede wszystkich pojemnością. Niezwykle istotny jest też duży udźwig każdej z półek. Złej jakości materiały i nieodpowiednio dostosowane do ciężkich dokumentów półki, już po krótkim czasie zaczną się wyginać i wypaczać, co wiąże się z ryzykiem złamania półki i bałaganu w dokumentach.
Poszczególne półki w szafach na segregatory powinny mieć także odpowiednią głębokość. Zbyt płytkie szafy sprawią, że grzbiety segregatorów będę wystawały poza półki. W kwestii bezpieczeństwa warto dodać także konieczność mocowania szaf, regałów do ściany. Zwłaszcza płytkich i nierównomiernie rozłożonym ciężarem.

Szafy biurowe na dokumenty – zamykane czy nie?

Wybierając określony model szaf na dokumenty warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego typu materiały będziemy tam przechowywać. Czy będą w nich wrażliwe dane dotyczące pracowników lub/i firmy. Jeżeli tak, to oczywisty jest wybór szafek posiadających zamki, które ograniczą dostęp do dokumentów tylko do osób uprawnionych (posiadających klucz).

Istotny przy wyborze szafy zamykanej jest zamek. Obecnie wielu producentów szaf biurowych oferuje nam możliwość personalizacji i wybrania odpowiedniej dla nas opcji zamku. Jedną z nowszych i coraz częściej wybieranych jest zamek magnetyczny, do którego klucz stanowi karta magnetyczna, wielkości standardowej karty kredytowej.

Takie rozwiązania dostępne są między innymi u producenta Davo Meble pod adresem www
https://www.davomeble.pl/sklep/regaly-i-szafy-biurowe-8s0d1-i.html