Rozpocznij karnawał z…kawą!

Kategorie Poradnik

Parę dni temu przywitaliśmy Nowy Rok, a co za tym idzie – wkrótce rozpocznie się czas karnawału! Jak powszechnie wiadomo, jest to okres nieskrępowanej radości i zabawy – w tym kolorowych drinków i wyskokowych napojów. Warto jednak wiedzieć, że przy zastosowaniu kawy można wykonać wiele smakowitych napojów kawowych, a także alkoholowych. Co warto przygotować przy użyciu kawy? Sprawdźmy!


Odpowiednie przygotowanie

Przede wszystkim rozpoczynając przygotowywanie napojów opartych na kawie, warto mieć w zanadrzu bardzo dobrej jakości kawę ziarnistą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kawy rozpuszczalnej, jednakże to właśnie świeżo zmielona kawa ziarnista postawi przysłowiową kropkę nad “i”. Jej intensywny smak i aromat doskonale podkreśli charakter przygotowywanych napojów.

Co przyrządzić z wykorzystaniem kawy?

Oczywiście można pójść w klasykę i serwować na przyjęciu karnawałowym klasyczna małą czarną w różnych wariantach smakowych: gorzką, słodką, z mlekiem lub bez, a nawet z likierami smakowymi. Świetnym patentem są również lody kawowe, które lekko ostudzą rozpalone od karnawałowego tańcu ciała. Możesz samodzielnie przygotować lody od zera lub do kupnych lodów śmietankowych dodać ostudzoną kawę. Wówczas lody muszą chwilę pobyć w temperaturze pokojowej, aby zmiękły. Dodajemy kawę, mieszamy i ponownie odkładamy do zamrażalnika. Orzeźwiające lody kawowe jak znalazł!

Likier kawowy na prezent

Świetnym patentem jest również samodzielne przyrządzenie likier kawowego – przy czym jego przygotowanie warto zająć się na kilka dni przed planowaną imprezą. Zaparzoną kawę (przygotowaną z kawy ziarnistej) łączymy z mlekiem skondensowanym, cukrem, spirytusem oraz z ewentualnymi dodatkami smakowymi. Wiele przepisów na likiery kawowe można znaleźć w internecie. Jak widać do ich przygotowania nie potrzeba wielu składników, a efekt jest naprawdę wyborny! Ponadto warto dodać, że samodzielnie przygotowany likier kawowy, który przelany został do eleganckiej buteleczki, to świetny pomysł na prezent np. dla gospodarza imprezy karnawałowej.

Klasyka wiecznie żywa

Doskonałym napojem kawowym, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody, jest kawa po irlandzku. Świeżo zaparzona kawa z dodatkiem aromatycznej whisky, bitej śmietany oraz cukru zawsze robi furorę. Świetnie rozgrzewa, zatem jeśli np. część imprezy będzie odbywać się na zewnątrz, warto zadbać o odpowiednią rozgrzewkę gości. Irish coffee będzie wówczas doskonałym wyborem.

Gdzie kupić kawę ziarnistą?

Oczywiście kawę ziarnistą można kupić praktycznie w każdym większym hipermarkecie. Przy czym polecamy spróbować kawę dostępną w profesjonalnych sklepach z kawą. Świetnej jakości mieszanki ziaren można nabyć w sklepie https://marianoitaliano24.pl/pl/c/Kawa-ziarnista/60.