Mata esd – niezawodna mata na stanowiska pracy

Kategorie Poradnik,Uncategorized

Jeżeli mówimy o matach zabezpieczających na stanowiska pracy, to na myśli mamy przede wszystkim maty podłogowe. Warto wiedzieć, że bardzo ważną funkcję pełnią również maty na stoły robocze. Wśród nich miejsce szczególne zajmuje mata esd. Co warto o niej wiedzieć przed zakupem i gdzie stosować? Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji o macie esd na stoły robocze.

Mata esd – ochrona na stołach roboczych

Mata esd na stoły robocze powinna być przede wszystkim trwała oraz gwarantować najwyższy stopień ochrony przed szkodliwymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Powinna również posiadać kilka cech charakterystycznych, decydujących o jej skuteczności. Taka mata esd chroni bowiem nie tylko sprzęt elektroniczny różne komponenty, ale też samego pracownika. Co zatem trzeba mieć na uwadze?

Podstawą jest oczywiście ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD). Dodatkowo mata esd musi być też odporna na różne substancje, które mogą występować w miejscu pracy. Mowa tutaj nie tylko o wodzie, ale również na przykład oleju czy stosowanych często w przemyśle różnych środkach chemicznych. Warto mieć na uwadze to, że stopień odporności będzie zależny głównie od tego, jaki model maty esd wybierzemy. Istotną zaletą jest to, że mata esd jest łatwa w czyszczeniu. Oprócz tego produktu, w celu skutecznej ochrony na miejscu pracy warto stosować też inne akcesoria, jak na przykład specjalne podesty antystatyczne ESD.

Mata esd – gdzie kupić?

Mata esd powinna być wytrzymała oraz odporna na różne wyładowania. W tym celu warto jest postawić na produkty od sprawdzonych dostawców. Takie maty esd będą wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu przez długi czas będą spełniać swoje najważniejsze funkcje. Mata esd najwyższej jakości – zarówno na stoły robocze, jak i podłogowa – jest dostępna w ofercie firmy Natare, specjalizującej się w różnego rodzaju matach i wycieraczkach przemysłowych: https://matypodlogowe.eu/maty-antystatyczne-esd/