Jaka jest historia lodów? – to warto wiedzieć

Kategorie Uncategorized
Jogurtowe lody na dowóz

W szkole dużo czasu poświęca się nauce o przeszłości, czyli historii. Wiemy doskonale najważniejsze walki, traktaty i pojęcia. Niestety niewiele wspomina się jak ludzie dawniej żyli. Mało wiemy o ich życiu kulinarnym – szczególnie jeśli chodzi o słodkości a nawet chłodne przysmaki, czyli lody. Dlatego w dzisiejszym artykule można dowiedzieć się od czego zaczęła się przygoda z lodami.  Z pewnością zastanawia Was, kogo można uznać za twórcę lodów i czy warto zamawiać lody na dowóz? 

Śladami przeszłości lodów 

Historia tworzenia orzeźwiających przysmaków sięga dawnych lat. Niemniej jednak za prekursora lodów uznaje się perskich możnowładców. Ich receptura nadal wykorzystywana jest w kulturze wschodniej. W Azji wytwarzali lody także z owoców – tak zwane sorbety. Zastanawia was skąd mieli lód na gorących terenach? Bardzo często wykorzystywane były podziemne piwnice, które były bardzo chłodne. A jak lody dotarły do Europy? Tyle ile ludzi jest na świecie, tyle jest różnych historii. Jedna z nich mówi, że Marco Polo przyniósł recepturę. Kolejna opowiada o Katarzynie Medycejskiej. Legenda głosi, że do Polski lody dotarły prawdopodobnie za czasów rozbiorów. 

Lody na dowóz w Zielonej Górze

Jak już zostało wspomniane lody to niezbędny przysmak szczególnie w upalne dni. Docenili je także nasi przodkowie. W dzisiejszych czasach lody możemy kupić niemal wszędzie. Nawet jeśli mamy daleko do ulubionej lodziarni lub chcemy spędzić czas z rodziną w domu możemy skorzystać z lodów na dowóz. Zielona Góra także oferuje takie zamówienie? Jak najbardziej. Na szczególne zainteresowanie zasługuje lodziarnia Nowe Horyzonty, która swoją pasję i doświadczenia przekłada na pyszne jogurtowe lody z różnymi dodatkami. Warto zwrócić uwagę, że lody z lodziarni Nowe Horyzonty nie mają klasycznego składu, ponieważ powstają na bazie jogurtu naturalnego. Zatem mogą sobie na nie pozwolić także osoby na diecie. Dlatego jeśli chcesz złożyć zamówienie, koniecznie sprawdź informacje na stronie pod linkiem:  https://nowe-horyzonty.com/dowoz/