Jak działają przekładnie walcowe? – to warto wiedzieć

Kategorie Biznes,Poradnik,Życie
przekładnie walcowe

Przekładnie walcowe to jedne z najczęściej używanych przekładni zębatych. Tak jak inne przekładnie mechaniczne odpowiedzialne są za przeniesienie napędu w różnych maszynach przemysłowych. Jak działają? I gdzie warto je zamówić? Sprawdź dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.


Przekładnie walcowe – działanie

Przekładnie walcowe jak sama nazwa wskazuje składają się z minimum dwóch walcowych kół zębatych, które leżą na tej samej płaszczyźnie. Dzięki kołom zębatym mogą przenosić napęd nawet w ogromnych maszynach. Drugim typem są przekładnie walcowo stożkowe, które potrafią pracować z maksymalną wydajnością w każdym momencie przełożenia. Przekładnie walcowo-stożkowe w przeciwieństwie do walcowych oferują cichy tryb pracy oraz niebywałą szczelność.

Przekładnie walcowe – zastosowanie

Przekładnie walcowe to jedne z najchętniej używanych przekładni zębatych, które charakteryzują się prostymi, lub skośnymi zębami. Warto zauważyć, że zęby skośne wpływają na zwiększenie wytrzymałości przekładni oraz zapewniają jej cichą pracę. Z kolei sprawność przekładni walcowej przekracza 99%. Dlatego też wykorzystuje się je w skrzyniach biegów dla pojazdów mechanicznych takich jak: samoloty, statki oraz wszelkiego typu skrzynie przekładniowe.

Budowa przekładni walcowej

Przekładnie walcowe jak sama nazwa wskazuje przypominają walec. Wśród których wyróżnia się:

– przekładnie walcowe o zazębieniu zewnętrznym,
-przekładnie walcowe o zazębieniu wewnętrznym.

Warto zwrócić uwagę, że przekładnie walcowe mogą róznić się od siebie rodzajem zastosowanych zębów oraz strukturą. Dlatego też mogą występować jako wieloelementowe przekładnie nazwane wielostopniowe lub wielorzędowe.

Przekładnie walcowe – gdzie warto zamówić?

Zamawiając przekładnie walcowe warto zwrócić uwagę na producenta, który wykonuje te wyroby. Bowiem złej jakości surowce mogą wpływać na niską awaryjność.Godnym polecenia jest producent STM Polska, ponieważ oferuje solidnie wykonane przekładnie walcowe, które różnią się między sobą nie tylko rodzajem zastosowanych zębów, ale również materiałem, z którego zostały wykonane oraz sposobem, w jaki były hartowane. Firma STM Polska zapewnia, że przekładnie walcowe są najwyższej jakości, dlatego też można jest wykorzystywać do pracy w trudnych warunkach.

Przydatne informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://przekladnie-mechaniczne.pl/przekladnie-walcowo-stozkowe/