Dzierżawa czy zakup ekspresu do kawy? Sprawdź co się opłaca!

Kategorie Hobby,Pasja,Poradnik,Życie

Każdy miłośnik dobrej kawy wie, że aby wydobyć z niej aromat i wysublimowany smak, kawa musi być odpowiednio przygotowana. Co to właściwie oznacza? Na smak kawy ma wpływ oczywiście jakość samego ziarna, sposób wypalenia oraz sprzęt do parzenia.

Nigdy nie uzyskamy dobrego smaku kawy jeśli przygotujemy ją w sposób tradycyjny: zalewając wodą z tradycyjnego czajnika. Chcąc wydobyć jej zapach, dobry smak musi być zachowana odpowiednia temperatura oraz ciśnienie. Dobry smak kawy możemy uzyskać jedynie wtedy gdy będzie ona parzona w ekspresie. Na rynku sprzedażowym można nabyć ekspres do kawy od 300 złotych nawet do kilkunastu tysięcy. Na zakup bądź dzierżawę ekspresów do kawy decydują się głównie firmy, które chcą degustować dobrą kawę.

Kto korzysta z dzierżawy?

W dużych firmach, korporacjach, hotelach czy restauracjach ekspres do kawy jest niemal podstawowym elementem wyposażenia. W praktyce większość z nich korzysta właśnie z dzierżawy. Dlaczego? jest to bowiem zdecydowanie bardziej opłacalny wariant. Firma dzierżawi ekspres, który wiąże się ze znikomym wydatkiem a w zamian otrzymuje wysokiej jakości sprzęt, który niemal na zawołanie w razie potrzeby jest serwisowany i robi kawę za pomocą jednego kliknięcia. Niektóre firmy w których możliwa jest dzierżawa dodatkowo dorzucają zapas świeżo mielonej kawy. Jedną z takich firm jest Caffegrano (www.caffegrano.pl) Warszawa to jej główny rejon działalności.

 

 

Zakup ekspresu

Profesjonalny ekspres do kawy potrafi generować niemałe koszta, szczególnie jeśli właścicielowi firmy zależy na tym by był on automatyczny z opcja mielenia kawy spieniania mleka i innymi funkcjami. Na rynku dostępna jest duża oferta ekspresów w różnych przedziałach cenowych. Jeśli firmie planuje użytkowanie takiego ekspresu dość sporadycznie, przykładowo tylko na spotkaniach biznesowych dzierżawa ekspresów do kawy nie będzie opłacalna. Koszta miesięczne utrzymania ekspresu zwyczajnie się nie zwrócą. Warto podkreślić, że zakup ekspresu do firmy jest niejako inwestycją dla przedsiębiorstwa.