Czy naświetla to dobry pomysł?

Kategorie Architektura
naświetla

Naświetla spotykane są najczęściej w budynkach użytku publicznego, takich jak chociażby szpitale. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ zapewniają one lepsze oświetlenie, urozmaicają nieco aranżację wnętrza, a także dają możliwość zaoszczędzenia na oświetleniu. Czy więc naświetla są dobrym pomysłem? Podpowiadamy co nieco w naszym artykule!

Naświetla – czym one są?

Naświetla to przeszklone elementy przestrzeni około drzwiowej. Możemy je spotkać w wielu wariantach – górne, boczne oraz naświetla pełne i w szerokości drzwi. Opcje te można również ze sobą dowolnie łączyć, oczywiście biorąc pod uwagę przestrzeń i możliwości jakie ona nam daje. Naświetla pozwalają na zachowanie prywatności, przy jednoczesnym doświetleniu wętrza. Warto tu również zaznaczyć, że również warianty dostępnego szkła pozwalają nam dostosować je do naszych potrzeb. Oczywiście mowa tu o klasycznym szkle oraz mlecznym, jednak na potrzeby klientów bez problemu można zastosować na naświetlach wszelkiego rodzaju wzory lub sygnatury związane z konkretną firmą.

Kiedy warto zainwestować w naświetla?

Kiedy warto więc zainwestować w naświetla? Oczywiście zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne! Naświetla drzwiowe świetnie sprawdzają się na dużych przestrzeniach. Dzięki właściwościom szkła, nawet te z pomieszczeń, które nie są wyposażone w okna mogą być doświetlone światłem naturalnym. To niezwykle ważne, ponieważ właśnie światło tego typu sprawia, że czujemy się po prostu lepiej i bardziej komfortowo. Wszelkie szpitale i przychodnie, w których znajdują się długie korytarze również chętnie wykorzystują tego typu rozwiązanie. Naświetla nie są jednak dedykowane tylko i wyłącznie przestrzeniom publicznym. Z powodzeniem możemy zastosować je również w naszych domach prywatnych! Należy jednak pamiętać, aby celować w wysokiej jakości produkty, które nie tylko będą się dobrze prezentować, ale również zapewnią nam wysoki poziom bezpieczeństwa.

Naświetla polskiej marki BKT-System dostępne są pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/naswietla/.