Co wyjątkowego jest w przedszkolach niepublicznych?

Kategorie Poradnik

Podczas wyboru przedszkola, rodzice stawiają dobro swojego dziecka priorytetowo. W końcu przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko przygotowuje się do rozpoczęcia edukacji. Odpowiednia placówka powinna zapewnić dziecku najlepszy start na przyszłość, łącząc zabawę z nauką. Dlatego też stawiając na sprawdzoną placówkę, możemy być pewni dobrego rozwoju dziecka. Jedną z możliwości zapewniających naszym dzieciom opiekę i kształtujących je to wybór przedszkola niepublicznego. Co powinniśmy wiedzieć o takiej placówce? W tym artykule wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Czego możemy się spodziewać po przedszkolu niepublicznym?

W przedszkolach niepublicznych dobro dziecka jest stawiane na pierwszym miejscu. Możemy być pewni odpowiedniej adaptacji w nowym miejscu, gdzie nasza pociecha nie zostanie wrzucona na głęboką wodę. Pomocna w rozwoju dziecka i indywidualnego podejścia, które jest bardzo ważne, będzie liczebność grup. W przedszkolach publicznych grupa może liczyć nawet 25 dzieci. W przedszkolach niepublicznych grupy są dużo mniej liczne, więc opiekunowie mogą spędzić więcej czasu, poznając nasze dziecko i mogą poświęcić mu więcej czasu. Niepubliczne przedszkola znajdują się również bardzo często w nowoczesnych budynkach z salami dopasowanymi do potrzeb dzieci. Wyżywienie dziecka może być również dopasowane do potrzeb żywieniowych dziecka. Zaletą może być możliwość zgłaszania uwag rodzica do jadłospisu, gdzie zawsze będą rozpatrzone.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu niepublicznym

Rozwój umiejętności i zainteresowań dzieci jest szczególnie ważny w wieku przedszkolnym, ponieważ właśnie tego mózgi dzieci rozwijają się najmocniej. Wybierając placówkę z dużą różnorodności zajęć dodatkowych, wpłynie wyłącznie pozytywnie na dzieci. Popularnymi zajęciami dodatkowymi w przedszkolach niepublicznych są na przykład zajęcia językowe, zajęcia sportowe (basen, joga, sporty walki), terapia SI, terapia logopedyczna, gimnastyka czy terapia pedagogiczna.

Gdzie znaleźć przedszkole niepubliczne?

Wartym uwagi miejscem jest Przedszkole Niepubliczne „Otwarte Okno” z Oddziałami Integracyjnymi”, w którym celem placówki jest przygotowanie wychowanków do nauki sprzyjające procesowi rozwoju dzieci zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Więcej na temat przedszkola można dowiedzieć się na stronie http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole.