Blaty i parapety – elementy ważniejsze niż myślisz!

Kategorie Poradnik

Blaty i parapety wewnętrzne stanowią bardzo ważne elementy w wystroju naszych wnętrz. Mogą one nadać charakteru wnętrzom, a także zupełnie odmienić wygląd naszych mebli! Co więcej, zarówno blaty jak i parapety wewnętrzne muszą być odporne na uszkodzenia mechanicznie a także temperatury. Jak więc odpowiednio dobrać blat i parapet do swojego wnętrza i potrzeb? Oto kilka podpowiedzi – w pewnością pomogą Ci podjąć odpowiedni wybór!

Blaty dopasowane do twoich mebli

Blat kuchenny bez żadnych wątpliwości jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia meblowego. Przede wszystkim jest to przestrzeń robocza, którą wykorzystujemy niemalże codziennie! Przede wszystkim blat musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Często musi być on odporny na wilgoć (ze względu na zlew) a także wysokie temperatury, jeśli znajduje się obok kuchenki bądź kuchenka jest zabudowana. Nie można zapomnieć również o tym, aby dopasować powierzchnię blatu w stosunku łatwego utrzymania go w czystości. Pamiętajmy, że środki często mogą uszkadzać powierzchnię, dlatego należy być uważnym! Odpowiednia wysokość blatu także ma znaczenie. Podczas gotowania musimy czuć się komfortowo! Nie sposób nie wspomnieć także o kwestiach estetycznych – blat powinien być dopasowany do mebli nie tylko pod kątem parametrów technicznych ale również kolorów i materiałów.

Parapety wewnętrzne nie muszą być nudne!

Czy wygląd parapetów ma znaczenie? Oczywiście, że tak! Parapety wewnętrzne bez najmniejszych wątpliwości stanowią ozdobę naszego mieszkania, a także zamieniają nudne okna w piękny element wystroju. Parapety podobnie jak blaty nie mogą zawodzić swoją jakością – muszą być odporne na temperatury oraz wilgoć. Warto również postawić na nieco szerszy blat – będzie doskonałym miejscem na odpoczynek!

Blaty i parapety wewnętrzne znajdziesz na stronie producenta BKT-System pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/parapety-i-blaty/.