Wszystko co musisz wiedzieć o balonach na hel

Kategorie Dom,Poradnik

Balony na hel to bardzo popularne elementy, które możemy spotkać jako dekorację sali weselnej, urodzin czy innych imprez okolicznościowych. Często dostępne są również podczas festynów czy festiwali. Balony na hel uwielbiane są nawet przez dorosłych, a często dostarczają kupę śmiechu.

Termin przydatności helu

Hel do napełniania balonów na hel jest pierwiastkiem, który jest lżejszy od powietrza, dzięki czemu balony te unoszą się ku górze. Kupując butlę z helem mamy produkt, w którym znajduje się gaz. Nie ma on żadnego terminu przydatności, bowiem będzie to ciągle produkt wysokiej jakości. Z butli z helem może jedynie ubyć nieco helu ze względu na przykład na rozszczelnienie jej. Co więcej, data ważności dotyczy przede wszystkim samego pojemnika, w którym znajduje się hel. Znajdziemy ją na opakowaniu.

Jak długo unosi się balon z helem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, z jakiego materiału wykonany jest balon na hel. Hel to gaz, który złożony jest z bardzo małych cząsteczek. Ulega on ulatnianiu się z balonu, to znaczy ucieka przez pory powłoki balonu. Można mniej więcej powiedzieć, że balony lateksowe unoszą się do około 12 godzin, z kolei balony foliowe mogą nawet do tygodnia czy nawet miesiąca.

Czy można wdychać hel z balonów na hel?

Hel nie jest gazem trującym ani toksycznym. Jednak pamiętajmy, że nie jest to tlen. W związku z tym nadmierne wdychanie tego gazu może być bardzo niebezpieczne i może powodować niedotlenienie, którego skutkiem może być omdlenie lub śmierć. Zdajemy sobie sprawę, że jest to świetna zabawa, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Mocowanie balonów na hel

Jeśli nie chcesz, aby balon uciekł wystarczy go odpowiednio przymocować. Jednym z pomysłów jest zamocowanie balonu na hel do barierki czy innego wystającego elementu poprzez przywiązanie go sznurkiem czy wstążką. Można również skorzystać z obciążników, które zakotwiczą balon w stosownym miejscu.

Balony na hel znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *