Wędkarstwo – moje hobby

Categories Hobby, Pasja

Wędkarstwo moje hobby

Zaczęło się niewinnie od wspólnych wypadów na pobliski staw, wraz z kumplami po prostu posiedzieć i odpocząć. Miałem wtedy około 8 lat, odtąd zainteresowałem się wędkarstwem – z nud nad stawem i zainteresowaniem dość „odważnych ryb”. Zacząłem od zwykłego patyka i kawałka druta, do którego przywiązałem gałąź – ważne, aby dobrze unosiła się na wodzie.

Ryby

Ryby to podstawowa rzecz, w przypadku chęci zainteresowania się wędkarstwem – nie da się ukryć. Wędkarstwo jednak polega na łowieniu ryb, a nie jak się wielu wydaje „złowię i zjem” bądź „będzie do akwarium”. Zawodowi wędkarze traktują swoje hobby jako rywalizacje, dużo zależy od szczęścia, ale są też inne czynniki jak np. zanęta, żyłka, wędka i doświadczenie.

Na ryby

Warto spróbować wędkarstwa i doradzam to każdemu. To najlepsza rzecz dla emerytów, którzy cały dzień się nudzą, ale oczywiście nie tylko. Do tego nie potrzeba jakiś specjalistycznych i drogich narzędzi, starczy spróbować wersję z patykiem 🙂

PZW

Czyli Polski Związek Wędkarski to stowarzyszenie zajmujące się m. in. zarządzaniem całą branżą, chodzi o zakres umów prawnych. To oni wydają kartę wędkarską i dają zezwolenia na połów w danych wodach, przy czym nie każdy zbiornik, w którym są ryby wymaga posiadania karty !

Zaawansowany sprzęt

Chcąc zagłębić się w branży warto zainteresować się już bardziej profesjonalnym sprzętem. Podstawą jest dobry kołowrotek, wędka, żyłka wędkarska i spławik. Następnie należy wybrać technikę połowu. Do technik połowy zaliczają się m. in:

  • wędkarstwo podlodowe
  • wędkarstwo spinningowe
  • wędkarstwo muchowe
  • wędkarstwo spławikowe
  • wędkarstwo gruntowe
  • wędkarstwo morskie
  • wędkarstwo karpiowe
  • wędkarstwo sumowe

Przybliżyłem Wam moją historię i podstawy to zaczęcia, mam nadzieje, że chociaż spróbujecie 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *