Kręgosłup- co zrobić by uniknąć bólu

Kategorie Poradnik,Zdrowie,Życie

Wraz z wiekiem często pojawiają się bóle pleców, sztywność stawów, bóle kręgosłupa. Powody mogą być różne.  Styl życia, brak ruchu bądź nadmierne przeciążenie kręgosłupa jak również zmiany zwyrodnieniowe. Kręgosłup jest tą częścią ciała, która pracuje bez przerwy to na nim opiera się całe ciało. By uniknąć dyskomfortu związanego z bólem kręgosłupa warto podjąć kilka właściwych kroków związanych z profilaktyką.

Kilka ważnych wskazówek

  • Unikaj nadmiernego nacisku na kręgosłup, ćwicząc prawidłową postawę. Jeśli masz pracę siedząca pamiętaj o prawidłowej postawie.
  • Unikaj podnoszenia przedmiotów, które są cięższe niż 25% masy własnego ciała.
  • Staraj się dbać o zrównoważoną dietę, zadbaj o przyswajanie witaminy D
  • Zainwestuj w dobry materac do spania, taki który będzie adekwatny do twojej wagi  i zwiększy komfort snu. Szczególnie jeśli zdarza Ci się budzić z bólem kręgosłupa.
  • Jeśli każdego dnia napotykasz dużo stresu, znajdź sposoby na zrelaksowanie się i rozluźnienie mięśni pleców i karku pod koniec każdego dnia

To tylko niektóre ważne elementy o które warto zadbać na co dzień, chcąc zadbać o  zdrowy kręgosłup. Jeśli jednak cierpimy na chroniczny ból pleców, najlepiej wtedy skonsultować się ze specjalistą który podpowie jaka metody dla nas będą skuteczne czy przyda się np. rehabilitacja kręgosłupa, zabiegi. Widzew, Łódź w każdym mieście znajdziemy odpowiednią poradnię która zdiagnozuje ból kręgosłupa.

rehabilitacja na kręgosłup

Porada specjalisty

Każdy nawracający ból kręgosłupa, pleców nigdy nie jest normalny i można go złagodzić za pomocą właściwej pomocy. Profesjonalną diagnozę i pomoc może zaproponować tylko gabinet medyczny. Metod, które pozwalają pozbyć się bólu jest wiele. Jest to zwykle szereg zabiegów oraz przeprowadzona rehabilitacja na kręgosłup. Łódź Widzew w tych rejonach działa gabinet Pro-Medyk który zajmuje się diagnozą schorzeń kręgosłupa. Jako jedni z nielicznych wiedzą jak powinna wyglądać rehabilitacja kręgosłupa, zabiegi jakie powinno się stosować przy bólu pleców. Więcej na temat rehabilitacji na kręgosłup świadczonej w Pro-Medyk można znaleźć na: www.promedyk-premium.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *