Jak mądrze i tanio podróżować

Kategorie Uncategorized

Podróżowanie jest dzisiaj proste jak nigdy dotąd. Rezerwacje lotów, transport na lotnisko, bookowanie noclegu, wszystkiego można dokonać przy pomocy kilku kuchów kciuka na smartphonie. Oprócz tego, że można podróżować łatwo, można również tanio. Oto kilka wskazówek jak to zrobić.

Podróż poza sezonem

Unikaj wycieczek w czasie wakacji szkolnych, to wtedy branża turystyczna podwyższa ceny, aby skorzystać z rodzin, które mogą podróżować tylko w tych tygodniach. Zbadaj najlepszy czas na odwiedzenie docelowego miejsca docelowego, a następnie podróżuj tuż przed lub po tych terminach, wtedy nadal będziesz miał wspaniałą wycieczkę, ale może słońce nie będzie świecić tak jasno (a na plus nie będzie tak gorąco). Hotele i linie lotnicze obniż ich ceny, aby przyciągnąć klientów w tym czasie.

Otwórz się na ludzi

Pokoje hotelowe są drogie, można skorzystać z łóżek w hostelach. Dzielenie pokoju w naturalny sposób dzieli koszty, a wspólne pokoje piętrowe dają możliwość spotkania się z ludźmi, którzy mogą zechcieć z tobą zwiedzić. Inne świetne alternatywy to strony internetowe takie jak AirBnB i Couchsurfing, w których po prostu rezerwujesz pokój w domu lub mieszkaniu lokalnej osoby. Zmniejszy o połowę cenę i pozwoli ci uzyskać autentyczny obraz prawdziwego życia w mieście. Zastanów się nad swoim gospodarzem, swoim osobistym przewodnikiem, wypełnionym poufnymi wskazówkami dotyczącymi najlepszych restauracji i atrakcji turystycznych w tej okolicy.

Odpowiednio się spakuj

Upewnij się, że przynosisz wszystko, czego potrzebujesz, abyś nie musiał robić zakupów, gdy jesteś daleko (oprócz kilku pamiątek). Bez względu na to, dokąd zmierzasz, weź co najmniej jedną parę długich dżinsów, ciepłą bluzę z kapturem i wodoodporną kurtkę na nieprzewidziane zdarzenia pogodowe.

Rezerwuj loty dużo wcześniej

Zwłaszcza loty powrotne; brak pieniędzy za granicą bez gwarantowanego biletu do domu to scenariusz rodem z horroru. Linie lotnicze sprzedają miejsca do roku z wyprzedzeniem i im bliżej daty wyjazdu, tym wyższe ceny, zwłaszcza w ostatnim miesiącu.

A jeżeli szukacie noclegu w malowniczym Szczecinie to sprawdźcie na stronie lmapartamenty.pl