Właściwości i zastosowania profili aluminiowych

Kategorie Reklama
Gablota aluminiowa na stoisku wystawowym

Profile aluminiowe znajdują dziś szereg zastosowań w bardzo wielu dziedzinach szeroko pojmowanego przemysłu – głównie budownictwa, ale także reklamy i nie tylko. Charakteryzują się one wyjątkowymi parametrami, które pozwalają je wykorzystać na wiele niezwykłych sposób.  

Właściwości

Profile aluminiowe cechują się dużą wytrzymałością i niezwykłą trwałością. Jednocześnie ich montaż nie jest w ogóle skomplikowany i bardzo szybko – trwa niezwykle krótko. Instalacją może zająć się samodzielnie dosłownie każdy – nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała z nimi do czynienia. Profile aluminiowe są również bardzo lekkie. To niezawodne elementy, których trwałość połączeń jest na bardzo wysokim poziomie. Przy tym ich wygląd jest bardzo estetyczny i idealnie wpasowuje się w każde wnętrze. Ponadto doskonale radzą sobie w trudnych miejscach, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia skrajnych warunków atmosferycznych, kurzu, deszczu czy wilgoci.

Zastosowanie

Systemy profili aluminiowych to idealny materiał do produkcji różnego typu przedmiotów i gadżetów związanych z wieloma branżami. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w branży reklamowej – wykorzystuje się je do tworzenia stoisk targowych, lad, boksów, ścianek oraz standów reklamowych, ale także ram, specjalnych gablot czy mebli biurowych itp. Stosuje się je również do zabudowy werand, tarasów i balkonów oraz do wytwarzania ogrodów zimowych różnego typu i oranżerii oraz wielu innych prostych i bardziej skomplikowanych konstrukcji.

Projektowanie wnętrz

Profile aluminiowe wykorzystuje się przede wszystkim w branży budowniczej i reklamowej. Profile bardzo często – w postaci gablot oraz półek – stosuje się w sklepach, wielkopowierzchniowych magazynach czy hurtowniach. Dzięki wysokiej estetyce często można je spotkać w pomieszczeniach biurowych pod postacią ścianek działowych oddzielających biurka we wspólnej przestrzeni (tzw. open space) oraz jako meble biurowe. Profile aluminiowe są bardzo funkcjonalne i ergonomiczne. bardzo łatwo i szybko można je także zdemontować, wyczyścić i złożyć z powrotem. Więcej o zastosowaniu i właściwościach profili aluminiowych produkowanych w Warszawie możesz dowiedzieć się na stronie https://www.foga.pl/profile-aluminiowe-warszawa.