Zestawy mebli, które sprawdza się idealnie jako wyposażenie twojego ogrodu

Kategorie Ogród
meble ogrodowe

Meble to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia ogrodu. Planując zagospodarowanie przestrzeni przydomowego ogrodu, tarasu bądź patio warto zdecydować się na wybór gotowego zestawu mebli. Do ogrodu polecane są szczególnie 3 typy mebli. Poniżej krótka ich charakterystyka.

Meble z technorattanu

Meble z technorattanu to najczęściej wybierana kategoria mebli. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonania. Technorattan to syntetyczny materiał, który wyróżnia się wysoka odpornością na warnki pogodowe. Dzięki czemu nie trzeba ich chować co sezon w obawie przed rdzą czy wilgocią.

Meble ogrodowe aluminiowe

Te zestawy mebli przeważnie wybierane są do ogrodów zimowych, tam gdzie występuje zmienna temperatura i wilgoć. Wybierając meble aluminiowe nie musimy więc martwić się że materiał po sezonie będzie rdzewiał. Dodatkowym atutem tychże mebli jest ich solidna konstrukcja. Jeśli szukamy mebli, które mają posłużyć na wiele lat, meble z aluminium będą idealnym wyborem. Meble te łatwo utrzymać także w czystości. Bardzo często wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką, nie trzeba używać do ich czyszczenia agresywnych środków chemicznych.

Meble ogrodowe modułowe/systemowe

Tam gdzie mamy niewielką przestrzeń do zaadaptowania meble ogrodowe modułowe spełniają swoją role w 100%. Jak sama ich nazwa wskazuje są to meble w postaci modułów, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Co więcej ten rodzaj mebli nie tylko jest funkcjonalny ale przede wszystkim prezentuje się niezwykle estetycznie w każdych warunkach. Meble modułowe ogrodowe wybierane są nie tylko na ogrody przydomowe, ale bardzo często jako wyposażenie balkonu, tarasu i patio. Dużą zaletą mebli modułowych jest możliwość zestawiania pojedynczych elementów w jedną całość. Meble ogrodowe modułowe możemy dowolnie ze sobą łączyć i zestawiać.

meble ogrodowe modułowe
                                                 fot. meble producenta MODU – meble ogrodowe modułowe

Podsumowanie

Jak widać wybór mebli dostępnych na rynku sprzedażowym jest naprawdę spory. Istnieje więc szansa na to, by stworzyć swój wymarzony ogród zgodnie ze swoimi potrzebami. Najważniejsze jednak, by przy wyborze mebli sugerować się przede wszystkim jakością wykonania, sprawdzać czy wybrany przez nas zestaw mebli jest dostępny w sprzedaży u producenta, wtedy też możemy mieć pewność, że kupimy meble, które są solidnej konstrukcji dobrze wykonane i otrzymamy gwarancję producenta.