Zastosowanie aparatów CPAP – co warto wiedzieć?

Kategorie Zdrowie

Bezdech senny jest jednym z najczęstszych zaburzeń snu, które dotyka ludzi na całym świecie. Ta dolegliwość może pojawić się u każdego niezależnie od płci czy wieku. Bezdech senny to stan, który najcześciej dotyczy jednak u osób z nadwagą oraz u osób starszych.Jest to dolegliwość, którą można skutecznie wyeliminować. Nowoczesna medycyna proponuje coraz to nowsze metody leczenia różnych schorzeń w tym również tych dotyczących bezdechu sennego. Zastosowanie aparatów CPAP okazuje się bardzo pomocne. CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) to metoda leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, takich jak bezdech senny.

Zasada działania aparatów CPAP

Aparaty CPAP  to urządzenia, które pomagają w leczeniu bezdechu sennego. Działają na zasadzie dostarczania powietrza pod ciśnieniem, co pomaga utrzymać drogi oddechowe otwarte i zapobiega przerwom w oddychaniu. Dzięki czemu osoba, która cierpi na bezdech senny, może swobodnie oddychać i uniknąć niebezpiecznych przerw w oddychaniu. Bezdech senny aparaty CPAP są w stanie skutecznie zniwelować. Bardzo często stosowane jako pierwsza metoda leczenia dla pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego bezdechem sennym.

Warto pamiętać o tym, że dobór odpowiedniego aparatu CPAP wymaga konsultacji z lekarzem specjalizującym się w zaburzeniach snu. Lekarz będzie mógł przeprowadzić badanie i pomóc w doborze odpowiedniego aparatu.

Aparaty CPAP na problemy z bezdechem sennym

Bezdech senny to najprościej ujmując przerwy w oddychaniu. Powodują spadki poziomu tlenu we krwi, co w konsekwencji prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz inne choroby.  Zastosowanie aparatów CPAP jest niezwykle przydatne przy leczeniu problemów z bezdechem sennym.

Więcej na temat zastosowania aparatów CPAP i przykładowy cennik znajdziesz na stronie: http://zaburzeniasnu.info/cennik/