Rzeszów jest głównym miastem aglomeracji podkarpackiej oraz największym miastem leżącym na ziemiach odzyskanych. Jest to miasto zabytków, kultury i nauki. jeszcze kilka lat temu uznawane za miasto które notuje duży odsetek osób bezrobotnych. Obecnie Rzeszów wpisuje się na listę miast najbardziej rozwojowych, przyszłościowych.

Turystyka

Rzeszów w swojej ofercie turystycznej ma wiele miejsc, które warto zobaczyć.
Między innymi są to:

– Zamek w Rzeszowie
– Letni Pałac Lubomirskich
– Architektura sakralna

Życie kulturalne

Zdecydowana większość przyjezdnych osób jest przekonana że odwiedzając Rzeszów nie można spodziewać się zbyt wielu atrakcji. jest to jednak mylne przekonanie. Bardzo często organizowane są w tym mieście spotkania teatralne, koncerty operowe, jarmarki i festiwale. Zatem zarówno przyjezdni jak i mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę w tym mieście.

Nauka

Jeśli chodzi o naukę w tym mieście, to najbardziej znaną uczelnią i cenioną jest
Uniwersytet Rzeszowski. Studenci udający się na Uniwersytet Rzeszowski z pewnością nie mają problemu ze znalezieniem mieszkania bądź pokoju do wynajęcia.

Ceny mieszkań w Rzeszowie

Ceny mieszkań w tym mieście w dużej mierze zależą od lokalizacji. Im lepsza lokalizacja tym cena jest wyższa. Na rynku można natrafić wiele ofert sprzedażowych w zależności, jakie są nasze wymagania.

Mieszkanie do remontu w Rzeszowie można kupić już nawet za 200 000 zł. Szukając mieszkania nie sposób nie trafić na oferty znanych deweloperów którzy tworzą inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie. Można śmiało powiedzieć, że Rzeszów obfituje w nieruchomości głównie te pochodzące z rynku pierwotnego. Dla osób, które szukają mieszkania w nowoczesnej zabudowie niedaleko centrum i w dobrej cenie, Rzeszów ma kilka dobrych inwestycji.