Wybieramy podłogę do domu!

Kategorie Architektura,Dom,Poradnik

Podczas zakupu nowego mieszkania czy domu, ale również wtedy, gdy mamy ochotę by odświeżyć nieco nasze lokum zastanawiamy się na jaką podłogę postawić. Kierujemy się opiniami znajomych oraz pytamy fachowców, by postawić na element, który nas niczym nie zawiedzie podczas eksploatacji.

Podłoga fornirowana

Wiele osób zapewne jeszcze nie słyszało o podłodze fornirowanej. Podłoga fornirowana od wielu lat cieszy się popularnością w Ameryce, Skandynawii czy w Europie Zachodniej. Fornirowana podłoga to nic innego jak naturalne drewno, w którego skład wchodzą 3 warstwy. Warstwa dolna jest to warstwa, która podłogę fornirowaną ma głównie stabilizować i usztywnić. Jest ona wykonana z naturalnego drewna. Warstwa środkowa to płyta HDF, która ma podwyższoną odporność oraz twardość, z kolei warstwa górna to część, którą stanowi warstwa szlachetnego drewna. Co ważne, podłoga fornirowana może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym. Więcej na temat podłogi fornirowanej dowiesz się na stronie internetowej: http://www.venifloor.com/podloga-fornirowana-venifloor-%E2%80%93-budowa.html

Panele podłogowe

Jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o podłogę. Przede wszystkim jedną z największych zalet tego rozwiązania jest fakt, że są one dosyć łatwe w montażu. Oprócz tego, wiele osób się na nie decyduje z powodu mnogości wzorów. Gdyż mogą one imitować drewno, kamień, a nawet terakotę. Ten rodzaj podłogi jest również silnie odporny na działanie środków chemicznych, a także bardzo łatwo ją utrzymać w czystości.

Linoleum

Niegdyś popularne było stosowanie linoleum, które ówcześnie wraca do łask. Linoleum wykonane jest z tkaniny jutowej, która zatopiona jest w bardzo elastycznej masie, która z kolei wykonana jest między innymi z mieszanki żywic, barwników i olejów. Jest to produkt naturalny, który jest bardzo odporny na zabrudzenia. A oprócz tego, jest to posadzka bardzo higieniczna, gdyż nie rozwijają się na niej żadne mikroorganizmy.

Wybierz swoją wymarzoną podłogę, która będzie ci służyć przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *