Wanny wolnostojące – czy wanna wolnostojąca może być przyścienna?

Kategorie Uncategorized

Wanny wolnostojące cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bo  to jeden z elementów wyposażenia, który potrafi podkreślić klimat całej łazienki. Wanna wolnostojąca jest nie tylko designerskim rozwiązaniem, które nadaje stylu, ale też jest bardzo wygodna i praktyczna. Wydaje się, że wanny wolnostojące nadają się tylko do większych łazienek – faktycznie w bardzo dużych łazienkach wanna wolnostojąca robi ogromne wrażenie, jednak posiadając mniejszy metraż nie musimy rezygnować z tego typu rozwiązania. Dlatego też w tym artykule wskażemy jaką wannę wolnostojącą wybrać i jak zaaranżować ją w mniejszej łazience? 

 

Wanna wolnostojąca okrągła – klasyczne rozwiązanie do łazienki

 

Wanny wolnostojące o okrągłym kształcie doskonale sprawdzają się do łazienek w klasycznym lub glamour stylu. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy połączyć wannę z akcesoriami w miedzianym retro stylu. Dzięki temu możemy stworzyć niebanalną aranżację, dzięki czemu łazienka zamieni się w luksusowe SPA. Opływowy kształt wanny wolnostojącej sprawia, że jest bardzo wygodna w użyciu, a akrylow powierzchnia, z której teraz wykonane są tego typu wanny jest odporna na kamień. Wanna wolnostojąca o miękkich, opływowych kształtach nadaje charakteru łazience i doskonale koresponduje z okrągłymi umywalkami nablatowymi. 

 

Wanna wolnostojąca przyścienna

 

Czy więc posiadając mniejszy metraż w łazience, możemy pozwolić sobie na wannę wolnostojącą? Oczywiście, że tak! Również w mniejszych łazienkach można postawić na tego typu rozwiązanie. Ważna jest jednak tutaj odpowiednia organizacja, a także wybór pasującego rozmiaru i rodzaju wanny wolnostojącej. W tym przypadku bardziej sprawdzą się wanny o prostokątnym kształcie – powodem jest tutaj oczywiście oszczędność miejsca. Wanny wolnostojące o prostokątnym kształcie można również dopasować tak by stały blisko ściany – wszystko zależy od instalacji wodnej. Dzięki temu z jednej strony możemy cieszyć się zaletami wanny wolnostojącej, a z drugiej nie zostawiać zbyt dużej powierzchni. Tego typu wanny wolnostojące można znaleźć w salonach łazienek jak np. Arbo Łazienki: https://www.arbolazienki.pl/wanny-wolnostojace