Trendy w branży motoryzacyjnej 2020

Kategorie Motoryzacja

Nowy rok przynosi nowe prognozy dla branży motoryzacyjnej. Postaramy się bliżej przyjrzeć temu jakie marki przodują, jakie samochody wybierają Polacy. Dowiemy się jakie samochody cieszą się największym zainteresowaniem. Rok 2020 przynosi wiele nowości w branży motoryzacyjnej. Dużą popularnością zapewne będą cieszyć się nie tylko samochody z silnikiem benzynowym ale także samochody elektryczne.

Skoda numerem jeden

Wśród przeprowadzonych statystyk marka Skoda zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Czym podyktowana jest ta popularność? Skoda to marka, która od wielu lat słynie z niezawodności i produkowaniu oszczędnych pojazdów. Oznacza to, że kupując Skodę możemy liczyć po prostu na to, że samochód będzie ekonomiczny zatem idealny do miejskiej jazdy.

Wśród zainteresowanych nie brakuje osób, które chcą kupić nie tylko nowe samochody Skoda, duża grupa kupujących jest zainteresowana ofertą samochodów demonstracyjnych. Podkreśla właściciel salonu Skoda Polska – Autośliwka.

Jakie auta wybierane są w Polsce

Dużą przewagę mają samochody “naszpikowane” elektroniką. Zachłyśnięci nowinkami technologicznymi nabywcy chcą, by ich samochody były w pełni zautomatyzowane. Jak mówi większość kupujących dzięki temu samochód jest zaawansowany technologiczne co wpływa bezpośrednio na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Wiadomo są to dwa niezwykle ważne czynniki którymi kierują się kupujący.

Samochody miejskie i typu SUV

Jeśli chodzi o typ pojazdu nadal nieprzerwanie największą popularnością cieszą się małe samochody miejskie. Jest to związane przede wszystkim z obecną sytuacją obserwowaną w dużych miastach. Problemy z parkowaniem, duży ruch, Polacy najczęściej decydują się na małe gabarytowo samochody. Istnieje też spora grupa nabywców, która wybiera samochody typu SUV uznawane w branży za terenowe. Warto podkreślić, że samochody te przeważnie wybierane są ze względu na gabaryt niekoniecznie możliwości. Kupujący którzy szukają dużego rodzinnego pojazdów, pojemnego i do tego w pełni komfortowego wybierają właśnie te w typie suv’a.