Taper Lock – niezastąpiona dla kół zębatych

Kategorie Uncategorized
koła zębate

Koła zębate będące podstawowymi elementami przekładni mechanicznych to części bez których nie obejdą się żadne maszyny przemysłowe, rolnicze a także pojazdy mechaniczne. Są na tyle istotne, że można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie dzięki nim kręci się świat. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest tulei stożkowej Taper Lock, która stanowi łącznik pomiędzy wieloma innymi, współpracującymi z nią przekładniami.

Taper Lock – piast pośrednia dla kół zębatych

Piasta koła zębatego umożliwia działanie zespołowi odpowiedzialnemu za napęd danego mechanizmu. Piasta pośrednia Taper Lock jest kołem zębatym składającym się z koła oraz pierścieni. Konstrukcja Taper Lock umożliwia użytkownikowi szybki i precyzyjny montaż podzespołów napędów o różnym kształcie – składających się z kół zębatych płaskich, klinowych a nawet łańcuchowych. Jest to element uniwersalny i zapewniający maksymalne bezpieczeństwo mechanizmowi, w którym zostanie zastosowany. Na jego korzyść świadczy spełnianie norm DIN i UNI a także duża wytrzymałość na wysokie temperatury (aż do 180 stopni).

Gdzie użyję piasty pośredniej Taper Lock?

Taper Lock to przykład podzespołu cechującego się dużą wytrzymałością i odpornością na trudne warunki eksploatacyjne co jest zasługą wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych do jego produkcji. W związku ze swoimi właściwościami piasta pośrednia Taper Lock znajdzie zastosowanie w różnych układach napędowych i mechanizmach znajdujących się w wymagających maszynach oraz pojazdach narażonych na trudne warunki pracy. Z piastami pośrednimi Taper Lock spotkać się można w układach napędowych i hamulcowych oraz elementach maszyn rolniczych i urządzeń przemysłowych.

Taper Lock – produkcja i oferta

Przy produkcji piast pośrednich Taper Lock specjaliści, tacy jak Polmech, korzystają z wysokiej jakości żelaza poddawanego rzetelnej obróbce mającej na celu wydobyć z niego najlepsze parametry. Polmech w swojej ofercie posiada kilkanaście typów piast pośrednich taper lock występujących w różnych wymiarach dzięki czemu każdy znajdzie tam najnowocześniejsze i sprawdzone rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zapoznaj się z ofertą Polmech na stronie http://www.kolalancuchowe24.pl/index.php/produkty/szczegoly/13,Piasta-posrednia-TAPER-LOCK.html.