Studia International Business – jakie są zalety kierunku i jakie umiejętności można zdobyć?

Kategorie Poradnik

W ostatnim czasie można zauważyć trend wzrostu liczby osób, które decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.  Takie przedsięwzięcie wymaga nie tylko odpowiedniego pomysłu i wizji biznesowej, ale chociażby podstawowej wiedzy z zakresu biznesu i ekonomii. Pomocne w tej dziedzinie będą z pewnością studia na kierunku International Business. Dzięki wiedzy uzyskanej na studiach zdobędziemy nie tylko cenne umiejętności potrzebne do prowadzenia firmy ale jej zarządzania. Studia na kierunku International Business okazują się być w tym temacie niezwykle przydatne. 

Czego nauczysz się na studiach International Business?

International Business to kierunek skierowany do osób zainteresowanych globalnym rynkiem, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, handlem międzynarodowym i zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem i zarządzaniem przedsiębiorstw. Absolwenci na tym kierunku zdobywają cenną wiedzę z dziedziny:  ekonomii, finansów, marketingu, prawa i zarządzania. Studia na kierunku International Business dają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które są niezbędne w dzisiejszych czasach dla osób chcących założyć i prowadzić własną międzynarodową firmę. Interdyscyplinarność tego kierunku studiów sprawia, że jest on na liście najpopularniejszych i najczęściej wybieranych kierunków w roku akademickim 2022/2023. International Business to studia nie tylko kierowane dla osób które planują w przyszłości otworzyć swój własny biznes ale również dla osób które chcą pracować pracować w finansach, marketingu, sprzedaży, logistyce.

Dla kogo studia na kierunku International Business

Studia International Business są szczególnie odpowiednie dla osób, które cenią sobie wiedzę i chcą zdobywać wiedzę z zakresu globalnej gospodarki, chcą zdobyć umiejętności międzykulturowe, swoją przyszłość zawodowa chcą związać z pracą w międzynarodowej firmie, rozwijać swoją karierę zawodową. Chcąc podjąć studia na kierunku International Business możesz skorzystać z oferty edukacyjnej uczelni WSZOP. Więcej na temat studiów na tej specjalności dowiesz się odwiedzając stronę uczelni: https://wszop.edu.pl/international-business-management/