Sposób na mały pokój czyli aranżacyjne triki

Kategorie Dom

Aranżacja małego pokoju dla wielu z nas może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu staramy się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, a jednocześnie czuć się komfortowo. Aby jednak nieco powiększyć wizualnie pokój wystarczy zastosować kilka sztuczek i postawić na sprytną, przemyślaną organizację pokoju. Półki i meble modułowe sprawdzą się tu wręcz idealnie! Na co jeszcze warto postawić?

Lustra i białe przestrzenie czyli prosty sposób na większą przestrzeń

Jednym z najprostszych sposobów na optyczne powiększenie małego pokoju jest oczywiście użycie jasnych kolorów. Najbardziej popularnym kolorem jest oczywiście biel. To właśnie ona najczęściej wybierana jest w małych pomieszczeniach, jednak czy zawsze to odpowiedni wybór? Możemy bawić się kolorem bez najmniejszych obaw – wystarczy to przemyśleć. Jedna ściana w innym kolorze z całą pewnością nie zaszkodzi. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie czerni bądź granatu. Pomalowanie jednej ściany na ciemny kolor może nadać głębi pomieszczeniu. Niewątpliwie jednym ze świetnych wyborów jest oczywiście lustro. Minimalistyczne lustra doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ponieważ nie tylko są świetnym dodatkiem aranżacyjnym ale znacznie (optycznie) powiększają przestrzeń. Powieszenie dużego lustra na ciemnej ścianie będzie więc strzałem w dziesiątkę!

Drzwi harmonijkowe białe – zaoszczędź miejsce w pokoju!

Drzwi harmonijkowe białe nie tylko wpiszą się w aranżację małego pokoju, ale również pozwolą zaoszczędzić sporą część metrażu. Jak wiadomo, drzwi skrzydłowe gdy są otwarte potrafią zająć sporo miejsca. Drzwi harmonijkowe zdecydowanie są rozwiązaniem tego problemu, ponieważ niezależnie od tego czy są one złożone czy nie, nie zajmują przestrzeni. Drzwi harmonijkowe białe, które obecnie dostępne są na rynku łatwo utrzymać w czystości, a ich jakość jest na znacznie wyższym poziomie niż kiedyś.

Białe drzwi harmonijkowe znajdziesz w https://www.drzwi-harmonijkowe.pl/oferta/.