Silnik rowerowy – na co warto postawić?

Kategorie Pasja,Poradnik
rowery elektryczne

Rowery elektryczne to bardzo popularny środek transportu. Niektórzy wykorzystują je do jazdy do pracy lub jako idealny sposób na wypoczynek i rekreację. Rowery pomagają ominąć korki i niwelują problem z miejscem parkingowym. W sklepach, dostępnych jest wiele modeli rowerów z różnymi silnikami elektrycznymi. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i które rozwiązanie będzie najlepsze do Twoich potrzeb.

Silnik elektryczny do roweru – rodzaje

Silnik do roweru stanowi najważniejszą część jego konstrukcji. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów silników. Możesz wybierać spośród silników w tylnym, w przednim kole lub w silniku centralnym. W zależności od umiejscowienia, każdy będzie cechował się innymi parametrami. Silnik w tylnej piaście najczęściej stosuje się w rowerach trekkingowych lub miejskich. Idealnie sprawdza się do jazdy po nierównej powierzchni, zapewniając dobrą przyczepność. Problematyczny może być jednak wysoko położony środek ciężkości. Silnik w przedniej piaście koła jest stosunkowo rzadko stosowany. Najlepiej sprawdza się w rowerach miejskich i na płaskiej nawierzchni. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są więc silniki do roweru umiejscowione centralnie. Bateria położona jest centralnie, dzięki czemu masa rozkłada się równomiernie. Wrażenia podczas jazdy są zbliżone do poruszania się tradycyjnym rowerem. Idealnie sprawdza się podczas wymagających tras z licznymi wzniesieniami. Do zalet tego rozwiązania możemy zaliczyć również małą awaryjność.

W ofercie sklepu Energy Bike znajdziesz szeroką gamę silników elektrycznych, które możesz dopasować do swojego roweru. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.