Samochód – niezbędny element codziennego życia

Kategorie Pasja,Podróżowanie,Życie

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, często aby dotrzeć do pracy musimy pokonać duże odległości – co by było, gdyby samochód nigdy nie powstał? Nie rozwinęłyby praktycznie żadne środki transportu, oparte na podobnym działaniu, droga do pracy, szkoły, sklepu trwałaby znacznie dłużej, a często byłaby niemożliwa do pokonania (w wymaganym czasie).

Samochód – najlepszy „przyjaciel” człowieka

Dla większości z nas jest podstawowym środkiem transportu, bez którego funkcjonowanie w dzisiejszym świecie byłoby niemożliwe. To dzięki niemu możemy dojechać do pracy, na zakupy, na spotkanie z rodziną – co by było, gdybyśmy musieli wstawać do pracy kilka godzin wcześniej, aby dotrzeć o wyznaczonej porze, czy też podczas wyprawy na większe bylibyśmy pozbawieni dogodnego środka transportu.

Samochód nie służy nam wyłącznie w sprawach codziennych, ale także w wyjątkowych sytuacjach. Wyobraźmy sobie funkcjonowanie pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej pozbawionych pojazdów – kiepsko, nie?

Trochę historii

Już w XVII w. rozmyślano nad pojazdami napędzanymi parą. Mówi się, że w 1678r. Ferdinand Verbiest miał zademonstrować swój pojazd cesarzowi chińskiemu, ale nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego wynalazcę pojazdu mechanicznego uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnota, który swoje dzieło (napędzane silnikiem parowym) zaprezentował w 1769r.
Po nim „pojawili się” tacy wynalazcy, jak: Siegfried Marcus, Carl Benz, Wilhelm Maybach, czy Gottlieb Daimler, którzy pracowali nad ulepszeniem i zastosowaniem stworzonego wcześniej mechanizmu. Od tamtych czasów samochód „ewoluował” – i dzisiejsze pojazdy w niczym nie przypominają swojego prototypu.

Samochód teraz…

Dzisiejsze pojazdy składają się z ogromnej ilości współpracujących ze sobą elementów, zepsucie któregoś z nich może spowodować, poważne awarie, a nawet sprawić, że samochód stanie się bezużyteczny. Dlatego, jeżeli chcemy, aby samochód służył nam przez długie lata, musimy o niego odpowiednio zadbać – odpowiednie użytkowanie, regularne przeglądy, cz też wymiana odpowiednich płynów znacząco „wydłuży” życie twojego samochodu. Oczywiście możemy również zakupić auto wprost z salonu. Auto nowe prosto z salonu gwarantuje nam brak napraw przez okres nawet kilku-kilkunastu lat. Ważne jest tylko to jaką markę samochodu chcemy wybrać. W Polsce niezmiennie od wielu lat jedną z najczęściej wybieranych marek jest Skoda. To ona zdecydowanie wiedzie prym na rynku motoryzacyjnym. Nowe modele Skody w atrakcyjnej ofercie wyprzedaży dostępne na stronie dealera – Auto Śliwka modele Skody. Nowe modele Skody zachwycają nie tylko swoim wyglądem, są bardzo komfortowe i wpisują się w nowoczesne trendy motoryzacyjne.