Rurki, cygaretki czy legginsy – jakie spodnie medyczne wybrać?

Kategorie Medycyna,Zdrowie

Rurki, leginsy, cygaretki, joggery… wielość dostępnych aktualnie krojów spodni medycznej jest godna podziwu. Branża mody medycznej przeżyła prawdziwy renesans by dziś stać się potęgą przekładającą trendy w modzie streetwear na realia szpitali i klinik. W tym artykule przyjrzymy się bliżej spodniom medycznym jakie znajdziemy w sklepach.

Obfitość sklepów z modą medyczną w rozmaite kroje jest zdecydowanie zaletą, jednak duży wybór może dla niektórych okazać się przytłaczający. Dlatego ten artykuł poświęcony został omówieniu fasonów spodni medycznych o zwężanej nogawce. Przykłady tego typów odzieży znajdziecie pod adresem https://meditrendy.pl/odziez-medyczna/odziez-medyczna-damska/spodnie-medyczne-damskie

Rurki medyczne – dla kogo?

Rurki medyczne to rodzaj spodni, który jest mocno dopasowany. Może wobec tego niekiedy uwydatniać mankamenty danej sylwetki. Jednakże rurki zestawione z “górą” o odpowiedniej długości ten problem eliminują. Idealne zestawienie stanowić będą rurki połączone z tuniką lub medycznym fartuszkiem. Taka stylizacja idealnie poprawia proporcje ciała.
Z racji tego, że rurki muszą być mocno dopasowane, wykonywane są z tkanin z domieszką elastycznych materiałów, takich jak elastan czy stretch. Dzięki temu spodnie te są niezwykle wygodne i sprawdzają się podczas wielogodzinnych dyżurów.

Cygaretki dla lekarzy i pielęgniarek

Nie każda kobieta pracująca w branży medycznej i lubiąca elegancję czuje się dobrze w spódnicy. Na szczęście istnieją spodnie medyczne, które charakteryzują się niebywałą elegancją są to cygaretki. Te zazwyczaj prasowane na kant spodnie, zaskarbiły sobie uznanie wśród wielu kobiet.

Legginsy medyczne

Gdy wygoda jest priorytetem, warto rozważyć legginsy medyczne. Są niezwykle elastyczne, nie krępują i nie ograniczają ruchów. Sprawdzą się zarówno jako strój rehabilitantki, jak i pani ordynator. Sekretem jednak jest ich odpowiednie zestawienie. Kiedy połączymy je z długim fartuszkiem medycznym będą stanowiły iście elegancki zestaw. Zestawione z krótką bluzą medyczną będą miały sportowy charakter.