
Sporty rakietowe to nie tylko tenis i badminton – ich gama jest zdecydowanie szersza. Każda z tych dyscyplin sportowych charakteryzuje się tak samo jak odmiennymi zasadami gry, tak i inną rakietą. Przedstawiamy krótki przegląd, który pozwoli Wam rozróżnić poszczególne rakiety.
Najstarszym ze sportów rakietowych jest niewątpliwie tenis ziemny. Pierwsza rakieta do tego sportu pojawiła się w drugiej połowie XVI wieku we Włoszech. Od tego czasu jednak w dziedzinie rakiet wiele się zmieniło.
Rakiety w poszczególnych sportach
Tenis stołowy
Rakietki do ping ponga stworzone są ze sklejki drewnianej, która pokryta jest gumą z jednej i z drugiej strony.
Padel
Rakieta do padla znacznie różni się od rakiet do tenisa i badmintona, gdyż powierzchnia odbijania nie składa się z naciągniętych strun. Rakieta do padla stanowi jednolity odlew z wyciętymi okrągłymi otworami.
Tenis ziemny
W tenisie ziemnym rakieta zbudowana jest z ramy stworzonej zazwyczaj z poliwęglanu albo grafitu, pomiędzy którą rozciągnięte są struny.
Squash
Rakiety do squasha są na pierwszy rzut oka podobne do rakiet do tenisa ziemnego. Po baczniejszym oglądzie zobaczymy jednak, że w gruncie rzeczy posiadają inny kształt. Rakiety do squasha są lżejsze od tych do tenisa ziemnego.
Badminton
Do gry w badmintona wykorzystuje się również rakiety stworzone na ramie poliwęglanowej, grafitowej, a w przypadku tanich modeli aluminiowej. Rakieta badmintonama jednak dłuższą szyję łączącą głowę oraz rączkę rakiety. Na tle innych wyróżnia się także wagą. Przykłady rakiet można zobaczyć pod adresem adresem https://sport-partner.pl/sport/sporty-rakietowe/rakiety.
Crossminton
Nieco podobnym do badmintona sportem amatorskim jest crossminton. Według niektórych stanowi on połączenie badmintona i squasha. Rakieta jest zbliżona kształtem do tej od squasha, ale sama gra opiera się na całkowicie innych zasadach.
Pickeball
Pickeball jest także sportem amatorskim. Uchodzi on za połączenie badmintona i tenisa stołowego. Rakieta do pickeballu nie ma naciągniętych strun – ma natomiast płaską powierzchnię bez otworów.