Poduszki boho – najmodniejsze dodatki do domu

Kategorie Dom,Poradnik

Wiele dodatków do domu pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową. Doskonałym przykładem mogą być tutaj poduszki boho. To bardzo stylowe akcesoria, które od kilku sezonów są hitem, jeżeli chodzi o tekstylia domowe. Wykorzystujemy je przede wszystkim w salonie i sypialni, aby wprowadzić tam nieco koloru i sprawić, że całe wnętrze staje się znacznie bardziej przytulne i sprzyja relaksowi po całym dniu ciężkiej pracy. Sprawdź, jakie poduszki boho są obecnie najmodniejsze. 

Poduszki boho – postaw na kontrasty

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że omawiany styl to afirmacja wolności i niczym nieskrępowanej swobody. Łączy on wiele kolorów, motywów i wzorów. Właśnie takie są też poduszki boho. To przede wszystkim niezwykle bogata paleta barw, ciekawe wzory i motywy, a także naturalne materiały. Dominują głównie ciepłe beże, brązy, zielenie i wszystko to, co powszechnie nazywamy kolorami ziemi. Azteckie wzory i frędzle to kolejny element charakterystyczny poduszek boho.

Jak łączyć poduszki w stylu boho?

Dobra wiadomość dla osób pragnących urządzić wnętrze w stylu artystycznej bohemy jest taka, że nie ma tutaj sztywnych reguł, których absolutnie należy przestrzegać. Poduszki w stylu boho możemy swobodnie łączyć z różnymi materiałami, wzorami i barwami. Jeżeli chcemy ożywić pokój lub sypialnię, warto postawić na mocne akcenty. Świetnie sprawdzą się tutaj poduszki w kilku kolorach, które możemy ze sobą dowolnie łączyć. Jeżeli chcemy jednak pozostać przy bardziej minimalistycznym stylu, to wybierzmy poduszki w stylu boho w jasnych, naturalnych kolorach. Będą się efektownie prezentować, a jednocześnie nie zaburzą nam harmonii.

W tradycyjnych stylach boho nie powinniśmy jednak obawiać się łączenia różnorodnych kolorów i wzorów. Sztuką jest umiejętność łączenia tych elementów, które z pozoru do siebie nie pasują.

Poduszki boho – modne i praktyczne dodatki

Poduszki boho wykorzystamy w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju, a także wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przytulną i stylową strefę relaksu. Latem warto zaprosić je na taras czy balkon, aby uprzyjemniały nam chwile spędzone na świeżym powietrzu. Bogaty asortyment na poduszki boho można znaleźć w sklepie Cudny Dom: https://cudnydom.pl/produkty/boho-dodatki-do-domu/poduszki-w-stylu-boho,2,143934