Pieski mogą jeść lody? – to warto wiedzieć

Kategorie Zdrowie,Życie
Piesek w lodziarni

Wszyscy uwielbiają lody, dzieci dorośli a czasami nawet zwierzęta. Jedni uważają, że psy nie powinny jeść lodów a drudzy kategorycznie zabraniają swoim pupilom zajadać się chłodnymi deserami. Kto ma rację? Warto wystrzegać pieski przed lodami? Sprawdź dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Nie zaleca się podawać piesko lody

Prawdą ogólną jest, aby nie podawać swoim pupilom – niezależnie od rodzaju lodów czy innych słodkości. Niemniej jednak należy również zachować rozsądek. Tym bardziej, jeśli zdarzy się zjeść gdzieś trochę lodów to nic złego się nie stanie. Dlatego nie powinniśmy z tego względu panikować. Warto również wiedzieć, że zbyt często podawanie pieskowi lodów może negatywnie wpływać na jego zdrowie. W jaki sposób? Otóż lody są pełne substancji, które w nadmiernych ilościach szkodzą każdemu – nawet człowiekowi. Cukier znajdujący się w słodkich deserach przyczynia się do powstawania próchnicy a także chorób dziąseł. Jeśli nasz czworonóg nie toleruje laktozy, tym bardziej nie powinniśmy podawać mu lodów ani innych deserów z tym składnikiem. Warto zwrócić uwagę, że barwniki i tłuszcze zawarte w lodach nie sprzyjają dobremu samopoczuciu każdego pupila. Nie można też zapomnieć, że każdy pies jest inny niektóre zbyt zachłanne. Dlatego podawanie takim pieskom lodów może skończyć się bólem gardła a nawet zadławieniem.

Jakie miejsca są przyjazne pupilom?

Jeśli chcemy wybrać się na lody, warto postawić na sprawdzoną lodziarnię, która oferuje przysmaki z naturalnych produktów. Kolejną ważną kwestią jest też miejsce. Jeśli wybieramy się na lody z pupilami warto wybrać lodziarnię, gdzie możemy bez problemu można usiąść z psem na świeżym powietrzu. Na szczególną uwagę zasługuje lodziarnia Nowe Horyzonty w Zielonej Górze, ponieważ oferuje znakomite lody z naturalnych składników. Na dodatek można zamówić ulubiony deser także na dowóz. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów lub sprawdzić menu, koniecznie wejdź na stronę: https://nowe-horyzonty.com/dowoz/