Pierwsze kroki na polu golfowym

Kategorie Hobby,Sport
Golf

Gra w golfa opiera się o wiele zasad, które należy przestrzegać zarówno podczas samej rozgrywki jak i na polu golfowym.


Strój na polu golfowym

Podczas gry w golfa obowiązuje etykieta. Z biegiem lat wymogi co do stroju trochę się rozluźniły, nadal jednak wymagany jest schludny ubiór. Nie mile widziane są jednak spodnie dresowe, jeansy i t-shirty bez kołnierzyka. Główną zasadą jest fakt, że strój nie może krępować ruchów gracza. Jeżeli chodzi o obuwie, najlepiej wybrać buty nieprzemakalne z antypoślizgowymi podeszwami. Buty do gry w golfa mogą posiadać specjalne kolce, które zabezpieczają przed poślizgnięciem na murawie. Ważnym elementem stroju jest rękawiczka. Pozwala na lepszy chwyt kija golfowego.

Sprzęt dla początkujących

Dla osoby, która zaczyna swoją przygodę z golfem dobór kijów nie powinien być priorytetem. Dobranie odpowiedniego modelu jest bardzo trudne. Każdy parametr jest istotny i znacząco wpływa na sposób gry. Dla początkujących potrzebne będą jedynie trzy kije, które pozwolą rozegrać podstawowe elementy gry. Do wybijania piłki, przyda się kij driver lub wood. Na fairway przyda się wood lub iron. Na samym końcu, gdy piłka jest już w niedalekiej odległości od dołka, najlepiej sprawdzi się putter. Ten podział może być istotny dla bardziej wprawionego gracza. Początkujący może rozegrać całą rundę przy użyciu jednego kija. Podczas pierwszych rozgrywek, warto skorzystać z wypożyczalni kijów na polu golfowym.

Duży wybór akcesoriów i kijów do gry w golfa zarówno na początkujących jak i profesjonalistów znajdziesz w ofercie sklepu GolfTeam: https://golfteam.pl/.