Ogniwa trakcyjne 18650 a zwykłe paluszki – różnice, zastosowanie

Kategorie Motoryzacja,Poradnik
Akumulator trakcyjny - regeneracja

W dzisiejszym świecie zarówno maszynowym niezbędnym elementem zasilania są ogniwa trakcyjne. Czasem nawet wspomagają pracę wielu sprzętów, ponieważ są dużo bardziej efektywne niż zwykłe baterie. Zatem czym różnią się ogniwa trakcyjne od tradycyjnych paluszków, jakie mają zastosowanie i gdzie można je kupić? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Ogniwa trakcyjne 18650 – zastosowanie

Ogniwa trakcyjne są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla maszyn przemysłowych, ale także w latarkach, powerbankach, elektronicznych papierosach czy też elektronarzędziach. Dzięki swoim odpowiednim właściwościom mogą zachować prąd bardzo długi czas. Niemniej jednak są one bardziej niebezpieczne od zwykłych paluszków. Dlatego powinno się unikać zwarć i nie przenosić tak, aby miały kontakt z metalowymi przedmiotami. To oznacza, że nie należy wrzucać ich do kieszeni razem z kluczami. Warto zauważyć, że ogniwa trakcyjne występują także w akumulatorach potrzebnych do zasilania pojazdów. Dlatego powinno się o nie odpowiednio dbać, aby mogły posłużyć przez wiele lat.

Czym różnią się ogniwa trakcyjne od tradycyjnych paluszków?

Główną różnicą charakteryzującą ogniwa trakcyjne i paluszki jest akumulator litowo-jonowy, pojemność, cykl ładowania. To oznacza, że ogniwa trakcyjne nie występują do jednorazowego użytku oraz pojemności dochodzi od 3000 do 3500 mAh. Warto zaznaczyć, że na rynku występuje wiele rodzajów ogniw trakcyjnych w zależności od zastosowania. Dlatego mogą one jeszcze bardziej się różnić. Tym bardziej jeśli potrzebujemy ogniwa trakcyjne do akumulatorów, warto postawić na sprawdzonych producentów, poniewaz mogą nie tylko być kiepsko wykonane, ale mogą też uszkodzić droższy sprzęt. Na szczególną uwagę zasługuje firma Fhu Alex, ponieważ oferuje solidnie wykonane akumulatory, ogniwa trakcyjne, łoża i wiele potrzebnych akcesoriów. Wszystkie sprzedawane produkty charakteryzują się niezawodnością i solidnym wykonaniem. Jeśli chcesz poznać szczegóły koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.fhualex.pl/akcesoria.html