Odzież do biegania zimą, czyli jak ubrać się do biegania w chłodne dni

Kategorie Sport
bieganie

Bieganie w chłodne dni może być przyjemnym doświadczeniem przy odpowiednim przygotowaniu. Postępuj zgodnie z naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi biegania w zimne dni poniżej, aby zachować ciepło i utrzymać trening na właściwym torze.

Badania pokazują, że ćwiczenia na świeżym powietrzu w zimne dni przynoszą wiele zaskakujących korzyści zdrowotnych, w tym pomagają organizmowi spalać więcej tłuszczu i budują odporność. Jednakże, należy odpowiednio przygotować się chcąc się nie przeziębić. Pomoże w tym odpowiednio dobrana odzież do biegania.

Znaczenie wyboru odpowiedniej odzieży do biegania

Materiały mają znaczenie. Jak przez cały rok, tak i zimą, podczas biegania należy za wszelką cenę unikać bawełny. Bawełna wchłania wilgoć, wymaga czasu do wyschnięcia. Kontakt mokrego materiału ze skórą powoduje zimno.
Zamiast tego wybierz techniczne, oddychające tkaniny i załóż ubrania na tak zwaną “cebulkę”. Pozwoli to zarówno zatrzymać Ci ciepło, jak i uchroni przed potem.

Dlaczego utrzymanie ciepła ciała zimą jest ważne?

Zimna temperatura może powodować sztywność mięśni w całym ciele (ponieważ mięśnie tracą ciepło i kurczą się), co oznacza, że ​​mięśnie muszą pracować znacznie ciężej, aby wykonać te same zadania, które z łatwością wykonują przy łagodniejszej pogodzie. Może to spowodować zwiększoną bolesność w wykonywaniu ruchów.
Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio ogrzać się w pomieszczeniu przed wyjściem i nosić odpowiednie ubrania, aby utrzymać ciepło pod ubraniem.

Jaką odzież do biegania wybrać zimą?

Zacznijmy od pierwszej warstwy. Wybierając podkoszulek zdecydujmy się na specjalistyczne modele do biegania, które zatrzymają wilgoć z dala od naszej skóry. Na podkoszulek lub t-shirt załóżmy bluzkę z długim rękawem. Najlepiej również sportową. Będziemy potrzebować również bluzy i kurtki lub cieplejszej kurtki. Tutaj decydujmy się także na dedykowane bieganiu modele. Przykładem jest seria Nike Park. Nie możemy zapomnieć także o długich spodniach. Bieganie w szortach zostawmy na temperatury powyżej 0.

Więcej na temat odzieży do biegania znajdziecie na stronie https://sport-partner.pl/sport/bieganie/odziez-bieganie/